Sisukord

Peterburi üldinfo

Peterburg asutati 27. mail 1703. aastal.

Linna territoorium: 1439 km2 (koos satelliitlinnadega) ning sealhulgas 58.2 km siseveekogusid. Põhjast lõunasse on linna territoorium 45 km, läänest itta üle 30 km. Peterburis on 20 linnarajooni. Suurlinnale on allutatud ka 7 lähilinna (Puškin, Pavlovsk, Sestroretsk, Kroonlinn, Lomonossov jt.).

Elanike arv:                   4 700 000 inimest

Rahaühik:                     Vene rubla (1 rubla = 100 kopikat)

Riigikeel:                      vene keel

Asukoht: Linn asub Läänemere idakaldal Neeva jõe alamjooksul ja Neeva delta saartel. Neeva jaguneb Suur- Neevaks, Väike- Neevaks, Suur- ja Väike- Nevkaks, moodustades Neeva delta. Linn asub 42 Neeva delta saarel. Peterburist loode suunas asuvad Ižori kõrgustik, põhja  suunas Karjala maakitsus.

Kliima: Peterburi kliima on väga muutlik: pehme ja niiske. Tihti on udu ja sademeid palju (550-600 mm aastas). Kõige sademeterikkam kuu on august.

Ligikaudsed hinnad: Hotelliöö maksab ligikaudu 700- 7500 rubla. Restoranis jäävad hinnad hinnavahemikku 230-600 rubla. Üks tass kohvi maksab ligikaudu 35 RUR, pool liitrit õlu maksab umbes 60 RUR. Ühistranspordi hinnad on 2- 3 rubla, metroopilet maksab 4 rubla.

Vaatamisväärsused: Ermitaaž, Menšikovi loss, Vene muuseum, Marmorpalee, Jussupovite palee, Stroganovide palee, Jelaginite palee, Teatri- ja muusikamuuseum, Arhitektuurimuuseum, Peeter- Pauli kindlus, Peeter I Suveloss ja Suveaed, Peeter I majamuuseum, Sõjaajalooline suurtüki-, inseneri- ja sidevägede muuseum (üks maailmasuurimaid ja vanimaid relvamuuseume), Ristleja Aurora, Suvorovi Memoriaalmuuseum, Raudteemuuseum (maailma üks vanimaid tehnilisi muuseume), Venemaa Kirjanduse Instituudi muuseum (Puškini maja), Petrodvoretsi puskkaevude park ja suur palee, Tsarskoe Selo ja Katariina loss, kus asub kuulus Merevaigutuba, pargid ja pargi ehitised, Pavlovsk, Gatšina loss ja park, Lomonossov, Kroonlinn, Vaskratsanik, Akadeemiline Maria Ooperi- ja Balletiteater, Aleksandri teater, Rimski – Korsakovi nimelise konservatooriumi Ooperi- ja Balletiteater, Iisaku katedraal, Kaasani katedraal, Smolnõi kirik, A. Nevski suurklooster, Kristuse Ülestõusmise kirik Spas na Krovi, Nikolski Merekirik, Vladimiri kirik, Admiraliteet, Nevski prospekt, Palee, Iisaku ja Senati väljakud. Soovijatele laevasõit Neeval.

Sillad: Sildade arvult on Peterburi maailma linnade seas esikohal, neid on Peterburis 379, kui aga arvestada ka linnale alluvate lähilinnade ja asulatega, siis koguni üle 600. Neist ülestõstetavaid on 21. Üle Neeva läheb 8 silda. Kõige pikem sild on Aleksander Nevski sild- umbes 1 km, kõige laiem sild on Sinine sild üle Moika jõe, see asub Iisaku väljakul ja on ligi 100 m laiune. Esimene sild üle Neeva ehitati 1850.aastal.

Kõige pikem Peterburi tänav on Moskva prospekt üle 10 km.

Festivalid: Festival of video art in the Hermitage and State Russian Museum ; Winter Festival Arts Square to Be Dedicated tu US- Russian Cultural Relations ; Valgete Ööde Festival

Viited:  www.petersburgcity.com    www.st-petersburg.net

PEAKONSULAAT PETERBURIS

Bolshaja Monetnaja 14,
197101 Peterburg
Venemaa
tel. (7 812) 102 09 20
tel. (7 812) 102 09 24 (automaatvastaja; konsulaarinfo tööpäeviti 10-14)
faks (7 812) 102 09 27
e-mail: Consulate.Peterburg@mfa.ee
http://www.peterburg.estemb.ru

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.