Sisukord

Veebiseminar - Töötaja kahjunõude suurus tööandja vastu - mida ja kui palju võib töötaja tööandjalt nõuda, kus on piirid?

Jaga

Eeltutvustus

Töölepingu ülesütlemise tühisuse tuvastamise korral on töötajal töölepingu seaduse kohaselt õigus tööandjalt nõuda hüvitist töötaja kolme kuu keskmise töötasu ulatuses. Töövaidlusorgan võib hüvitise suurust muuta.

Seni on praktikas töötajad peamiselt piirdunud kolme kuu keskmise töötasu suuruse hüvitise nõudega ning töövaidlusorganid ei ole üldjuhul viidatud hüvitise suurust suurendanud vaid pigem vähendanud. Riigikohus on 14. mai 2014 otsuses oluliselt selgitanud töötaja poolt nõutavaid hüvitisi ning nende suurust ning seda, et töötajal on tööandjalt õigus nõuda piisavat kahjuhüvitist, st mitte ainult kolme kuu keskmist töötasu.


Sihtrühm

Personalitöötajad, juristid, ettevõtete ja asutuste juhid, juhatuse liikmed.


Teemad

Seminari käigus tutvustatakse Riigikohtu otsusest tulenevaid seisukohti ning suuniseid õiguskaitsevahendite kohta, mida töötaja saab tööandjalt töölepingu tühisuse tuvastamise korral nõuda ning millega tööandja peaks ennetavalt arvestama:

  • Kas ja millisel juhul on kolme kuu keskmine töötasu piisavaks hüvitiseks (TLS § 109 lg 1);
  • Millisel juhul saab ja võib töövaidlusorgan hüvitise suurust muuta? Hüvitise suuruse väljamõistmisel arvestatavad asjaolud.
  • Töötaja saamata jäänud tulu ja saamata jääv tulu nõue – kui pika aja kohta?
  • Töötaja mittevaralise kahju nõue.
  • Kas ja mida saab tööandja enda kaitseks teha?

Aeg ja maht

3. oktoober 2014, kell 11.00 - 12.00.


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse Teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning mugavaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Katrin_Sarap

Katrin Sarap MAQS Law Firm Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner, kes on spetsialiseerunud klientide nõustamisele peamiselt tööõiguse valdkonnas. Katrin omab pikaajalist kogemust tööõigusalaste vaidluste lahendamisel nii kohtus kui ka kohtuväliselt. Lisaks osaleb Katrin kaasautorina töötööõigust puudutavaste kirjutiste väljaandmisel ja on nõutud esineja eralastel koolitustel, seminaridel ja konverentsidel.


Maksumus

Registreerudes kuni 21. septembrini on soodushind 49 € + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 59 € + 20% km.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.