Sisukord

Akustikaga arvestamine projekteerimise algfaasis aitab tagada head lõpptulemust. 2,4 TP (3 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII SAALIS, VEEBIS KUI E-ÕPPES! Saalikohtade arv on piiratud!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel saalis, veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Kasutusotstarbele sobilike akustiliste tingimuste tagamine valminud hoones eeldab erinevate osapoolte koostööd - tellijapoolne korrektne eeltöö ja lähteülesanne, arhitekti ja erinevate projekteerijate lahendused, ehitustööde kvaliteetne teostus ja (omaniku)järelevalve kvaliteet. Kõikide tegevus üksikult või kombinatsioonina võib mõjutada lõpptulemust nõuete täitmise või mittetäitmise osas.

Kuidas projekteerimise algfaasis (tellija vajaduste selgitamine ja tellijapoolne lähteülesanne, ruumiprogramm, eskiis) tehtud otsused ja kehtestatud akustilised nõuded mõjutavad hoone lõpptulemust nii kvaliteedi kui ka ehitusmaksumuse osas? - sellest tuleb juttu käesoleval koolitusel.

Koolitus on suunatud tellijatele/tellija esindajatele, projekteerimise projektijuhtidele, projekteerijatele, kes saavad teadmisi, millele eeltöö faasis, projekteerimise lähteülesande koostamisel ja eskiisi/eelprojekti staadiumis tähelepanu pöörata.

Käsitletakse akustikateemadega seotud seadusandlust ja standardeid (EVS 932:2017 „Ehitusprojekt“, EVS 842:2003 „Ehitiste heliisolatsiooninõuded. Kaitse müra eest“), peamisi akustilisi nõudeid, tuuakse näiteid lähteülesannetest, projektlahendustest ja valminud hoonetest.

 

Eesmärk

Koolituse eesmärgiks on anda ülevaade võimalustest akustikanõuete kehtestamisel lähteülesande koostamisel, ruumiprogrammi ja ruumiplaneeringu arvestamisel eskiisi/eelprojekti staadiumis akustika vaatepunktist ja millele projekti varajastes staadiumites tähelepanu pöörata.
Koolitus baseerub kehtivale seadusandlusele ja standarditele, koolitaja viimase 20. aasta kogemustele hoonete projekteerimisel ja järelevalvel ning akustilistele kontrollmõõtmistele.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, kuidas käsitleda akustilisi põhimõtteid ja nõudeid lähteülesande koostamisel
 • teab, millal langetatakse suurima mõjuga otsused
 • tunneb ruumiprogrammi koostamise ja ruumide omavaheliste piirnemiste põhimõtted
 • tunneb akustikateemadega seotud seadusandlust ja standardeid
 • tunneb akustilisi nõudeid siseruumides ja territooriumil
 • teab, millised on projektipõhised akustikanõuded
 • tunned akustilise klassifitseerimise põhimõtteid
 

Sihtrühm

Tellijad, tellijate esindajad, projekteerimise projektijuhid, projekteerijad, kes puutuvad oma töös kokku uute hoonete rajamistega või rekonstrueerimisprojektidega.


Teemad

Marko Ründva käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • akustiliste põhimõtete ja nõuete käsitlemine lähteülesande koostamisel
 • millal langetatakse suurima mõjuga otsused
 • ruumiprogrammi koostamine ja ruumide omavahelise piirnemiste põhimõtted
 • akustikateemade käsitlemine projekteerimisel - EVS 932:2017 “Ehitusprojekt” ja teised standardid EVS 842:2003 „Ehitiste heliisolatsiooninõuded. Kaitse müra eest“, EVS-EN 16798-1:2019 „Hoonete energiatõhusus. Hoonete ventilatsioon. Osa 1“
  • eskiis, eelprojekt, põhiprojekt
 • akustilised nõuded siseruumides ja territooriumil
 • projektipõhised akustikanõuded
 • akustilise klassifitseerimise põhimõtted

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 2,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 7. detsembril 2023 kell 10.00–12.25
(3 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.40 kohvipaus
11.40–12.25 koolitus


Toimumiskoht

KOOLITUS TOIMUB NII SAALIS, VEEBIS KUI E-ÕPPES! Saalikohtade arv on piiratud!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel saalis, veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Saalikoolitus
Öpiku Ärimaja A hoone, Valukoja 8-1, Tallinn.
Palun sisenege Valukoja tänava poolsest uksest. Kasutage lifti A, ootame Teid 10. korrusel.
Transpordiviisid
Buss: 7, 15, 45, 49, 65 (peatused Lõõtsa, Valukoja)
Tramm: 4 (peatus Ülemiste Linnak)
Vaata sõiduplaane SIIN!
Parkimise info SIIN!
 
Veebiülekanne 
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Marko Ründva 2023 - Addenda

 

MARKO RÜNDVA, PIKAAEGNE AKUSTIKAKONSULTANT NING TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI INSENERITEADUSKONNA Ehituse ja arhitektuuri instituudi Liginullenergiahoonete uurimisrühma lektor

Marko Ründva on akustikaalast konsultatsiooniteenust osutava ettevõtte Kajaja Acoustics OÜ partner, juhatuse liige ja akustikakonsultant ning Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi Liginullenergiahoonete uurimisrühma lektor (õppeaine “Heliisolatsioon ja ruumiakustika”)
Marko Ründva on peamiselt ehitusakustikale ja keskkonnamürale spetsialiseerunud konsultant, kes on tegelenud oma igapäevases töös nii uute hoonete projekteerimisega, eksperthinnangutega kui akustiliste kontrollmõõtmistega.

Marko Ründva on omandanud ehitusalase kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötanud akustikakonsultandina alates 2003. aastast (Akukon Oy Eesti filiaal 11/2003-04/2018, Kajaja Acoustics OÜ 01/2019-). Ta on olnud seotud akustikakonsultandina suuremate kultuuri- ja meelelahutushoonete, õppehoonete, äri- ja majutushoonete, korterelamute, infrastruktuuriobjektide projekteerimise ja ehitamisega viimase 16. aasta jooksul Eestis, sh akustiliste kontrollmõõtmiste teostajana erinevatel objektidel.

Alates 2016. aastast on Marko Ründva õpetanud tulevastele ehitusinseneridele ehitus- ja ruumiakustika põhialuseid Tallinna Tehnikaülikoolis ning viimastel aastatel on ta juhendanud sama ülikooli inseneriteaduskonnas kergkonstruktsioonis hoonete akustilisi lahendusi käsitlevaid magistritöid, mis on saanud positiivse hinnangu ka Eesti Puitmajaliidu (EPML) ja Eesti puitmajaklastri poolt korraldatud puidust tehasemaja valdkonna lõputöö konkurssidel.


Meetodid

Loeng, praktilised näited, arutelu, küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerudes kuni 24. novembrini 2023 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.