Sisukord

ARENDUSHOMMIK - Praktilised toimingud võlgade sissenõudmisel

Jaga

Eeltutvustus

Praeguses majanduskliimas on tõenäoliselt keeruline kui mitte võimatu leida ettevõtjat, kes ei peaks tegelema maksmata arvetega. Kui ettevõtja on kauba müünud või teenuse osutanud, annab see loomulikult talle õiguse nõuda selle eest ka kokkulepitud tasu. Kui tasu vabatahtlikult ei maksta, tuleb hakata tegelema nn võla sissenõudmisega. Kui ettevõttes jurist või igapäevaselt koostööd tegev advokaat puudub, on kasulik teada, millised võimalused võlgade sissenõudmiseks üldse eksisteerivad, mida tuleks võlgade sissenõudmisel õigusliku poole pealt arvestada ning milliseid õiguslikke vastuväited võib vastaspoolelt oodata. Viimase osas tasub tähele panna, et neid samu vastuväiteid saab ettevõtja omaltpoolt kasutada, kui keegi peaks talle esitama alusetuid või põhjendamatult suures summas arveid.

Vandeadvokaat Annika Vait räägib sellest, mida tasuks ettevõtjal teha, saavutamaks võla kättesaamine enne kohtusse pöördumist või siis juhul kui tuleb kohtusse pöörduda, oleks kindel, et kohus võla võlgnikult ka välja mõistaks. Annika pakub omaltpoolt välja võlgade  sissenõudmise näidisprotsessi. Selle raames saab ülevaate, millistest etappidest võiks kohtueelne võlgade haldamine koosneda ning millised on võimalikud ettevõtja tegutsemise viisid (andmete kogumine, hoiatuste saatmine, hoiatuste realiseerimine; hoiatuse realiseerimisena maksekäsiavalduse, hagiavalduse, pankrotiavalduse vahel valimine jne). Eeltoodust saab muuhulgas teada, millilistest avalikest andmebaasidest potensiaalsete koostööpartnerite ning ka võlgu jäänud isikute kohta informatsiooni leida ning mida võlgade sissenõudmisel peaks õigusliku poole pealt jälgima, ennetamaks praktikas levinumaid võlgnike vastuväiteid (millele kirjade koostamisel tähelepanu pöörata; millisel viisil teateid edastada jms).

Lisaks saab koolituselt praktilised juhised, mida ettevõtjal tasuks oma igapäevases tegevuses koheselt rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist (teostada avalike andmebaaside abil nn taustauuring, küsida ettemaksu, lisada konkreetsed sanktsioonid lepingutesse jms).


Eesmärk

Anda praktilised näpunäited, kuidas võlgade tekkimist ennetada ning võlgnevusi võlgnikelt sisse nõuda, sh millele tuleks nendes protsessides õigusliku poole pealt tähelepanu pöörata.


Sihtrühm

Ettevõtete juhid, avaliku- ja erasektori raamatupidajad, finantsosakondade juhid ja töötajad, müügisekretärid, müügiesindajad ja kliendihaldurid. Samuti kõik, kes tegelevad arvete esitamise, tasumata arvetega, võlgade haldamisega ning kes on huvitatud võlgu jäämise ennetamisest ning maksedistsipliini parandamisest.


Teemad

I. Võlgade sissenõudmise näidisprotsess

  • Võlgnikuga suhtlemisele eelnev eeltöö (sh avalikud andmebaasid ning neist tasuta ja tasu eest saadav informatsioon jms);
  • Kordusarve / meeldetuletuskirja saatmine (sh andmete korrektsuse olulisus; vastaspoole poolt kättesaamise tõendamise vajadus ja soovitavad edastamise viisid);
  • Hoiatuskirja saatmine (sh lepingu ülesütlemise, maksekäsuavalduse, hagi, pankrotiavalduse vm hoiatus; täiendava tähtaja andmise vajadus ja olulisus; vastaspoole poolt kättesaamise tõendamise vajadus ja soovitavad edastamise viisid jms);
  • Hoiatuse realiseerimine, sh lepingu ülesütlemine, maksekäsuavalduse esitamine, hagi esitamine, pankrotiavalduse esitamine, võlgniku võlgnevuse avalikustamine, täitemenetluse algatamise avalduse esitamine (tagatise puhul), nõude loovutus või müük inkasso teenuseid pakkuvale ettevõttele või juristi/advokaadi palkamine jms).

II. Võlgade ennetamine

  • Õiguslikud võimalused
  • Praktilised näpunäited

Aeg ja maht

27. novembril 2012 kell 10.00 - 13.15

AJAKAVA
09.30 - 10.00 Kogunemine ja hommikukohv
10.00 - 11.30 Loeng
11.30 - 11.45 Kohvipaus
11.45 - 13.15 Loeng


Toimumiskoht

Hotell L´Ermitage, Toompuiestee 19, Tallinn


Koolitajad

Pildid / - Annika Vait

Annika Vait on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis. Ta on läbinud õigusalase praktika mainekas Londoni advokaadibüroos Pinset & Masons. Annika on värskelt asutatud advokaadibüroo ALTERNA partner ja vandeadvokaat. Enne seda töötas ta vandeadvokaadi ning tehingute valdkonna juhina advokaadibüroos Glikman & Partnerid.
Annika on põhiliselt spetsialiseerunud tehingute ja ühinguõiguse alasele nõustamisele. Praeguses majanduskliimas tähendab see muuhulgas ka võlgnevuste tekkimise ennetamise, sissenõudmise ning vastuvaidlemise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Varasema pangas töötamise kogemuse tõttu on Annikal võlgade haldamisega seonduvas lisaks vastavatele õiguslikele teadmistele ka mitme-aastane praktiline kogemus. Annika on avaldanud mitmeid artikleid ning tegeleb igapäevaselt Eesti keskmiste ja suuremate ettevõtjate nõustamisega. Teiste hulgas on Annika nõustanud Ericssoni, Eesti Posti, MTÜ Eesti Euroopa Liikumine, Kuressaare linna, Äripäeva, Baltic Property Trust´i jt.


Meetodid

Loeng, praktilised nõuanded, praktilise ülesande lahendamine, arutelud, küsimustele vastamine.


Maksumus

Registreerudes kuni 13. novembrini on soodushind 89 € + km 20%, hilisematele registreerujatele tavahind 109 EUR + km 20% osaleja kohta.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmiseid, koolitusmaterjale, kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Diana_Nõmmik 113x150

Diana Nõmmik, koolitusjuht
Addenda Koolitus ja Konsultatsioonid
tel + 372 664 64 20 ; +372 58 09 14 04                        
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.