Sisukord

Veebiseminar - Uut ja olulist arhiivihalduses 2021. Paber- ja digitaaldokumentide arhiveerimise nõuded

Jaga

Eeltutvustus

29. aprillil ootame kõiki avaliku ja erasektori asutusi, sh haridusasutusi, kellel tekib arhiiviväärtuslikke dokumente, osalema veebiseminaril, kus anname põhjaliku ülevaate arhiivihalduse olulisematest muudatustest 2021. aastal. Räägime nii paber- kui ka digitaaldokumentide arhiveerimise muutunud nõuetest praktilises võtmes.

Kõigil, kellel puudub seminari jälgimise võimalus reaalajas, saavad lunastada seminari 30-päevase järelvaatamise õiguse. Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda e-Akadeemias. Meie E-Akadeemias saate seminari salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid ning seminari läbimist tõendava tõendi. 


Eesmärk

Räägime arhiivinduse õiguskeskkonna muudatustest ja kuidas neid rakendada (määruse arhiivieeskirja 19.06.2020 redaktsiooni põhjal).
Anname ülevaate nii paber- kui ka digitaaldokumentide arhiveerimise muutunud nõuetest praktilises võtmes.
 
Veebiseminari õpiväljundina omandab osaleja 
  • ülevaate arhiivivormingute muudatustest
  • ülevaate digitaalset arhiivihaldust ja andmeid puudutavatest muudatustest. 

Sihtrühm

Avaliku- ja erasektori dokumendihaldurid ning arhivaarid.


Teemad

Maila Kukk käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • Arhiivieeskirja muudatused 2020 - kuidas neid arhiivihalduses rakendada?
  • Arhiivivormingute loetelu muudatused seoses digitaaldokumentide arhiveerimisega.
  • Õigesti koostatud dokumentide liigitusskeem - alus arhiivihalduse korraldamisel.
  • Paberarhivaalide korrastamine - mis on nõuetes muutunud?
  • Paber- ja digitaaldokumentide turvaline hävitamine. 
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 29. aprillil 2021 kell 14.0015.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk, pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega spetsialist

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 27. aprillini 2021 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelvaatamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda e-akadeemias. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Juhul, kui Te seminari reaalajas ei vaata, saate seminari 30 -päevase järelvaatamise õiguse lunastada seminari soodushinnaga, so 59 € + km (70,80 €). Palun märkige registreerumisel lisainfo lahtrisse, et soovite ainult seminari järelvaatamist. Eraldiseisvat lisatoodet, seminari järelvaatamine, lunastada tarvis ei ole. 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal

Kristina Paal
+372 55 662 741
kristina.paal@addenda.ee

 

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.