Sisukord

E-hanke korraldamine riigihankeregistris – kasutajakoolitus hankijale

Jaga

Eeltutvustus

Riigihangete registri uus, nii visuaalselt kui hanke menetluse viisilt põhjalikult muutunud versioon jõudis kasutajateni juba rohkem kui aasta tagasi. Mitmed kasutajad on kõige uuega nüüdseks juba harjunud, aga register ei saa iialgi valmis. Sinna lisandub pidevalt uusi võimalusi ja vahendeid. Näiteks on nüüd võimalik pakkumuste lõplik hind selgitada e-oksjoni käigus või seada korduvate hangete kergemaks läbiviimiseks sisse tavalise raamhanke asemel dünaamiline hankesüsteem.
Antud koolitus on suunatud hankijatele. 
E-riigihangete keskkonna tutvustus toimub riigihangete registri https://rhrkoolitus.fin.ee/rhr-web/#/ koolituskeskkonnas.

PS! Palume kõikidel osalejatel koolitusele oma sülearvuti kaasa võtta.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on töötoa vormis tutvuda riigihankeregistri võimalustega - nii nendega, mis on kättesaadavad olnud juba pikemat aega, kui ka värskelt lisandunud võimalustega. Ei puudu ka nipid ja nõksud.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • oskab kasutada uut riigihangete registrit
 • teab, kuidas uues riigihangete registris e-hankeid läbi viia
 • teab, kuidas riigihangete registris hankeid ette valmistada ja avaldada
 • omab ülevaadet, millised on hankeregistri uuenenud teenused ning kasutamise võimalused.

Sihtrühm

Riigi ja kohaliku omavalitsuse ametiasutuste ja ametiasutuste hallatavate asutuste riigihankespetsialistid, samuti avalik-õiguslik juriidiliste isikute, riigitulundusasutuste ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse osalusega äriühingute töötajad ning mittetulundusühingud ja sihtasutused, kes oma töös juhinduvad riigihangete seadusest ja kelle töökohustuste hulka kuulub ka riigihangete läbiviimine.


Teemad

Koolitusel käiakse kogu hankemenetlus läbi etappide kaupa:

 • hanke ettevalmistus
 • taotluste ja pakkumuste menetlus
 • hanke täitmine (lepingud)

  Lisaks puudutatakse registri üldist funktsionaalsust, st

 • hanke otsimine
 • kasutaja töölaud
 • kasutaja seaded

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 18. veebruaril 2020 kell 10.0015.30.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.00 hommikukohv
10.00–11.30 koolitus

11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 lõunapaus
14.00–15.30 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

 • kasutades M-parkimise teenust
 • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Külli Raidma 2019

Külli Raidma  - tarkvarafirma Nortal AS ärisüsteemide analüütik

Külli Raidma  on tarkvarafirma Nortal ärisüsteemide analüütik. Ta on tegelenud suurte infosüsteemide kavandamise ja juurutamisega üle 20 aasta. Riigihankeregistriga on Külli Raidma seotud väga lähedalt, nimelt kuulub ta riigihankeregistri tarkvaraarenduse meeskonda.


Meetodid

E-riigihanke praktiline läbiviimine elektroonilises keskkonnas.


Maksumus

Registreerides kuni 5. veebruarini 2020 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 
Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 garantii

Kuna pärast ehitusseadustiku jõustumist seadusest enam ehitisele garantiid ei tulene (jättes kõrvale tarbijale ehitatava eramuga seonduva nõuete esitamise lihtsustatud korra), siis on viimastel aastatel järjest aktuaalsemaks muutunud garantii küsimused. Ka garantiid käsitlevaid vaidlusi on praktikas märkimisväärselt rohkem. ETÜ 2013 garantii regulatsioon kehtib siis, kui ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.