Sisukord

Ehitus- ja arhitektuurialane õppereis: Euroopa suurimad arendused - Grand Lyon

Jaga

Pildid / - Lyon

Lyon on Prantsusmaa suuruselt kolmas linn ja tekkinud alale, kus Rhône´i ja Saône´i jõed ühinevad (Rhône’i org). Linn on pika ajalooga, rajati roomlaste poolt 43. a eKr ja sellest sai Gallia pealinn nimega Lugdunum. Lyoni majanduslik õitseng sai alguse tänu selle kunagisele siiditööstuse monopolile, seejärel tekkinud teistele tööstusharudele, eriti tekstiilitööstusele ja keemiatööstusele. Tänapäeval on Lyon tuntud panganduse, keemia-, farmaatsia- ja biotehnoloogia tööstuse ning ka tarkvara arendamise keskusena.


Eeltutvustus

Lyon on maailma innovaatilisemate linnade edetabelis aastaid top 10 hulgas. Linna arendamise projekt Grand Lyon hõlmab mitmeid suurejoonelisi arendusprojekte nagu Lyon Confluence, Rives de Saône, Lyon Part-Dieu, Carré de Soie.


Lyonis ellu viidav kesklinna arendamise projekti Lyon Confluence on täna Euroopa suurim. Projekt keskendub 150 ha töötsusliku jäätmaa, sadama ala ja transpordi sõlmpunkti muundamisele Lyoni ajaloolise kesklinna osaks.

Arenduse etapid on jagatud kaheks: Esimene etapp ZAC 1 ehitatakse 41 hektaril ajavahemikul 2003-2015 (viimased ehitised valmivad veel 2016. aastal) ja läheb maksma 1,164 miljardit eurot. Teine etapp ZAC 2 on 35 hektarilisel alal ja valmib ajavahemikul 2012-2025.  Esimese etapi vastutavaks arhitekuuribürooks on kohalik büroo Atelier Ruelle, teise etapi vastutajaks valiti rahvusvaheliselt tuntud Sveitsi arhitektuuribüroo Herzog & de Meuron.


Eraldiseisvate etappidena on Saône’i jõekaldal 1,5 km promenaadi väljaehitamine jalakäiatele ja jalgratturitele (lõplikult valmib 2016) ja Perrache Saint-Blandine renoveerimine: töölisklassile eelmisel sajandil ehitatud elamurajooni majade soojustamine, vangla ümberehitamine ülikooliks ja üliõpilaskoduks valmib juba sel aastal. Käimas on ettevalmistused  transpordisõlme renoveerimiseks, et oleks lihtne pääseda ühest linnaosast teise nii jala kui ka ühistranspordiga.

Kui enne arendustööde algust elas linnaosas 7000 elanikku ja oli 7000 töökohta, siis projekti lõpuks 2025. aastal on planeeritud elanike arvuks 16000 ning töökohtade arvuks 25000.


Lyon Confluence´i arendamisse on kaasatud mitmeid kuulsad arhidektibüroosid sh Lipsky+Rollet architectes, Massimiliano Fuksas, MVRDV-Winy Maas, Jakob + MacFarlane, Rudy Ricciotti, Studio Odile Decq, Christian de Portzampar, Jean-Michel Wilmotte, Kengo Kuma & Associates, Coop Himmelb.

Vaata lisaks infot projekti Lyon Confluence kohta siit.


Eesmärk

Tutvuda Grand Lyon arendustega, kohtuda spetsialistidega, ehitajate, arhitektide ja arendajatega. Külastada nii valmis kui veel pooleliolevaid projekte. Vahetada kogemusi Euroopa tasemel ning leida häid koostööpartnereid.


Sihtrühm

Ehitusjuhid, projektijuhid, objektijuhid, arhitektid, kinnisvara arendajad ja linnaarendusega tegelevad spetsialistid.


Teemad

 • Grand Lyon'i üldine tutvustus
 • Kuidas toimib Prantsusmaal koostöö ehitajate, riigiametite, arendajate ja omavalitsuste vahel käib ja mis erinevuse on selles suhtes Lyonis?
 • Linnaarendus, peamised põhimõtted.
 • Kaasaegne linnatransport, vaheldusrikkus ja alternatiivsed moodused.
 • Vesi linnas (jõed),  veeäärsed objekid.
 • Kohanemine kliimamuutustega, hoonete ehitus ja renoveerimine vastavalt kliimale.
 • Külastused Confluence´i ja ka teistele linnaarendamise objektidele, ehitistele.
 • Projektijuhtimine erinevates ehitusfirmades, koostöö arhitektidega.
 • KAVA VAATA SIIT!

Aeg ja maht

28. september - 02. oktoober 2015


Toimumiskoht

Lyon, Prantsusmaa.


Maksumus

Registreerimine kuni 30. august 2015 1390 + osaline km ja peale seda 1490 + osaline km. Käibemaksu ei rakendata lennupiletite ja kohaliku transfeeri ja majutusteenuste osas.

Õppereisi eest väljastame kolm eraldi arvet: lennupiletite, majutuse- ja koolitusteenuse arved. Lennupiletite teenuse eest on vastutavaks Wris AS; majutusteenuse eest on vastutavaks majutusteenuse pakkuja ning koolitusteenuse eest vastutab Addenda OÜ.


Maksumus sisaldab

 • Lend Tallinn - Lyon - Tallinn
 • Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi
 • Transfeeri teenused arendustele ja objektidele
 • Ööbimist Le Quality Suites Lyon Confluence **** hotellis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 lõuna ja 2 õhtusööki
 • Tõlketeenust prantsuse keelest eesti keelde
 • Reisisaatja teenust

Lisatasu eest

 • Ööbimine üheses toas
 • Tervise- ja reisitõrkekindlustus, saadame teile soovi korral pakkumise

NB! Reisiteenuse eest vastutab WRIS AS.


Tasumine

Õppereisist tasumine toimub esitatud arve alusel.
Õppereisi eest väljastame kolm eraldi arvet: lennupiletite, majutuse- ja koolitusteenuse arved.
Reisiteenuse eest on vastutavaks Wris AS.


Loobumine

Õppereisist loobumisel kuni 28. augustini 2015 kuulub tasumisele 50% reisi maksumusest, peale seda 100%.


Lisainfo

Registreerida saate kodulehel vajutades nupule Registeeri koolitusele või saates info meille addenda@addenda.ee.
Informatsiooni reisi kohta annan heameelega telefoni teel +3725141296.

Pildid / - Virve_Roosimägi 113x150

Ootan Teid reisile tutvuma Euroopa kõige suurema arendusega!

Virve Roosimägi
+372 51 41 296
virve.roosimagi@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks uued piirangud

Vabariigi Valitsuse 12.11.2020. a korraldusega kehtestati Eestis uued piirangud COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks. Üldistatuna tuleb uute piirangutena järgida ja täita alljärgnevat. Kaupluse müügisaalides ja kaubandusettevõtetes tuleb järgida 2+2 reeglit – liikudes maksimaalselt kahekesi ja hoides teistest vähemalt 2-meetrilist vahemaad. Erandiks on perekonnad ning ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.