Sisukord

Ehituse- ja arhitektuurialane õppereis - Gruusia

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Pildid / - 2019_10_06_Gruusia

Oktoober on ideaalne aeg ehitusvaldkonna ekspertidel külastada Gruusiat! Seekordsele õppevisiidile ootame kõiki ehitusettevõtete juhte, insenere, arhitekte, projekteerijad, kvaliteedijuhte ning projekti- ja objektijuhite, kes soovivad tutvuda lähemalt Gruusia ehitusvaldkonna arenguga!

Tänu majandusarengule ja turismi kasvule on Gruusias ehitatud väga luksuslikke hotelle, kaubanduskeskusi ning elamurajoone. Investeeringuteks on kulutatud märkimisväärseid ressursse. Aktiivselt tegeletakse jätkusuutlike ehitistega, ehituse järelvalvega ning ohutuse teemadega. 

 • Arengud taastuvenergia valdkonnas on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud. Saksamaa Arengupanga ja Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga ühisprojekti raames kulutatakse Gruusias avalike hoonete rekonstrueerimiseks kokku 105 miljonit eurot. Projekt algab 2019. aastal ja hõlmab ühiskondlike hoonete rekonstrueerimist energiatõhusate ja taastuvenergia tehnoloogiate abil. Taastuvenergia osakaal kogu energia lõpptarbimises 2019. aastaks 29,5% ja 2030. aastaks 35%. Päikeseenergia süsteemid paigaldatakse 87 Gruusia külla, mis pole Gruusia mägipiirkondade riikliku elektrivõrguga ühendatud. 

Eesmärk

Koos ammutada uusi teadmisi ja vahetada kogemusi teiste spetsialistidega ehitusmaailmast!


Sihtrühm

Ehitusettevõtete juhid, insenerid, arhitektid, projekteerijad, kvaliteedijuhid, projekti- ja objektijuhid.


Teemad

6. oktoober 2019 - 13. oktoober 2019

Lennugraafik 

Lend Tallinn - Tbilisi 6. oktoobril 2019 
TK1422    06OCT  Tallinn-Istanbul   18:40 – 21:55
TK 386     06OCT  Istanbul-Tbilisi    23:45 – 0305+1

Lend Tbilisi - Tallinn 13. oktoobril 2019
TK 391     13OCT  Batumi-Istanbul   10:15 – 11:25
TK1421    13OCT  Istanbul-Tallinn    14:30 – 17:45

KAVA

06. oktoober 2019
17.00 Kohtumine lennujaamas väljuvate lendude juures. 
18.40–03.05 Lend Tallinn-Tbilisi. 
Transfeer lennujaamast hotelli ja check-in hotelli.
Ööbimine hotellis Urban 4*

07. oktoober 2019 - Tbilisi 
Gruusia pealinn Tbilisi on kontrastide linn, kus moodsad ehitised kui ka vana arhitektuur eksisteerivad suurepäraselt üksteise kõrval. Linn on kogu oma eksistentsi vältel paar korda põlenud ja taastatud. Vaatamata sellele, suudab ta siiski näidata oma tormilist ajalugu ja rikkalikku kultuuri.

09.00–10.00 Hommikusöök.
10.00 Väljasõit tutvuma linna arhitektuuri ja arendustega. Tbilisis kohtuvad euroopalik ehitusstiil ja idamaade kultuur. Sarnaselt Eestiga on Gruusiast üle käinud mitmed vallutajad ja jätnud nii arhitektuuri, kui kultuuri pärandisse.
Giidiks on arhitektuuri taustaga ekspert. 

Vanemad renoveeritud hooned, sealhulgas luksuslik Marriott hotell, Tbilisi riiklik ooperimaja, Tbilisi linnakogu, Biltmore Hotel Tbilisi. Rahu sild, mis on üks esimesi väga kaasaegseid ehitisi Tbilisis. Terasest ja klaasist tehtud vööri kujuline jalakäijate sild ühendab Rike parki Erekle tänavaga üle Mtkvari jõe. Öösel valgustavad 150 meetri pikkust silda tuhanded LED-tuled, mis lülitatakse sisse 90 minutit enne päikeseloojangut. Silla kujundas itaalia arhitekt Michele De Lucchi ning valguskujunduse autor on Prantsuse valgustuse disainer Philippe Martinaud. Konstruktsioon ehitati Itaalias ja veeti kohale Tbilisi 200 veokiga. Georgia Panga peakontor, mille 18-korruselise hoone kujundasid Gruusia arhitektid George Chakhava ja Zurab Jalaghania. Kavand põhineb teoorial Space City meetod.

13.00–14.30 Lõuna.
14.30–16.00 Kohtumine Gruusia ehitusettevõtete liiduga ICCA ja ehitusettevõtetega.
16.00- 17.00 Ehitusobjekti külastus. 
Soovi korral külastame Rustavi Autodromi (soovi korral lisatasu eest saab sõita legen  autodega). 
19.00 Õhtusöök koos Eesti saatkonna konsulaarnõuniku Jürgo Loo’ga, kus saame ülevaate Gruusia majandusest ja arengutest.
Ööbimine hotellis Urban 4*

08. oktoober 2019 - Tbilisi 

07.00–08.00 Hommikusöök.
9.00–13.00 Kohtumine ehitusettevõttega CasaCalda.

 • ülevaade ehitusest Gruusias ja ettevõtte projektidest
 • peamised ventilatsiooni- ja küttesüsteemidega seotud teemad Gruusias
 • “Targa” maja lahendused
 • ohtus ehitusel ja järelvalve, millele pannakse eriti rõhku alates selle aasta 01.09 toonud seadusemuudatusega

Ettevõtet esindavad ettevõtte direktor Malash Kuranidze ja ohutustehnikainsener David Chachanidze. 

13.00–14.00 Lõuna.
14.00–16.00 CasaCalda objektite külastused, mida viiakse läbi ettevõtte CasaCalda esindajate poolt.
16.00- 17.00 Tutvumine Tbilisi Hills kinnisvara arendusega, projekti tutvustab arenduse müügijuht.
17.00- 18.00 Tutvumine golfi väljaku projektiga, mida viib läbi Paul Põhi, Tbilisis Hills Golf tegevjuht
18.00- 19.00 Golfi demo.
20.00 Õhtusöök.

Ööbimine hotellis Urban 4*

09. oktoober 2019
09.00  Väljasõit Mtskheta'sse, mis on ainult 20 kilomeetri kaugusel Tbilisist. Linn on 800 aastat olnud Ibeeria kuningriigi pealinn ja Iisraeli eelkäija. Linn väike, nii et paari-kolme tunniga saame külastada selle kõige olulisemaid monumente ja tutvuda linnaga. Mtskheta on osa inimkonna pärandist ja väärib igati tähelepanu. 
Restaureerimistööd, mis on Mtsketa’ s läbi viidud erinevate programmide raames: katusekatte või katedraali puhastamine ja restaureerimine drenaažisüsteemi parendamine, vundamentide põhjavee taseme seire täieliku graafilise dokumentatsiooni ajakohastamine kaasaegsete tehnoloogiate abil, katedraali täielik struktuuriuuring, mida juhtis prof. Georgio Crocci, konserveerimine ja restaureerimine - Svetitskhoveli katedraal paigaldati pragude jälgimise elektrooniline süsteem video endoskoopia ja ehitusmaterjali laboratoorne analüüs, teostati heli- ja mikroseismilised uuringud ning sellest lähtuvalt loodi matemaatiline mudel, Svetitskoveli kivikaitseprobleemide esialgse hinnangu andis ICCROMi ekspert hr Simon Warrack, Jvari kloostri rehabilitatsiooniprogramm nägi ette peakiriku katusel olevate kahjustatud plaatide asendamist ja väikese kiriku katuse eemaldamist konserveerimise eesmärgil eemaldatava materjaliga. Väikese kiriku kivide konserveerimine jätkub koostöös ICCROMi eksperdi hr Stephano Voltaga Jvari (Püha Risti) kloostri alamkiriku ehitusmaterjalide olukorra üksikasjalik uurimine ja hinnang.

12.30–14.00 Lõuna.

14.00–17.00 Külastame Gori't ja liivakivisse raiutud Uplistsikhe kivi- ja koobaslinna (UNESCO). Keskajal oli see tähtsamaid kaubateid India ja Bütsantsi vahel. Tänu looduslikele allikatele ja strateegilisele asukohale laius linn oma õitseajal kaheksa hektari suurusel alal. Tänapäevani on säilinud mitmeid ehitisi. Kõige muljetavaldavamad on kindlasti suuremate hoonete kaunistused – liivakivist uuristatud võlvkäigud ja sammastikud ning nišid paganlike rituaalide läbiviimiseks. Saame tutvuda renoveerimis- ja ehitustöödega, mida on koobaslinna säilitamiseks läbi viidud. 

20.00 Õhtusöök Supra stiilis
Ööbimine NikaVacheisvili Marani and Wine Guest House's

10. oktoober 2019

Kutaisi (endine nimi Aia), on suuruselt kolmas linn Gruusias. Kutaisi on täna tuntud uue parlamendihoone poolest, mis avati 2012. a kevadel. Tegemist on ultramodernse hiiglasliku ovaalse klaaskupli ehitisega. Meedias vastuolulist kajastust saanud suurejooneline ehitis sümboliseerib Gruusia helget ja säravat tulevikku. Hoone läks maksma 83 miljonit USA dollarit ja selle ehitamiseks lasti õhku II MS langenute mälestuskompleks. Alates käesoleva aasta maist töötab Kutaisis päikesepaneele tootev Saksa tehas ja plaanis on hakata tootma ka elektriautosid. Kutaisis on ka kaunite mosaiikide ja seinamaalingutega Gelati kloostrikompleks, kus on leidnud oma viimase rahupaiga 10 Gruusia kuningat. Klooster pärineb Gruusia keskaegse arhitektuuri õitsengu perioodist ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Külastamist väärib Skaltubo lähistel asuv Prometheuse koobas. 

07.00–09.00 Hommikusöök.

09.00 Väljasõit Kutaisi suunas

11.30–19.00 Ehitistega tutvumine, vahepeal kerge lõuna ning  peale seda sõidame Kumistavi koobasse, mis on tuntud kui Prometheuse koobas avastati 1984. aastal ja arendati koheselt välja külastamiseks. Koobast ümbritseb 3 km pikkune spetsiaalselt kujundatud maastikuala. See on ainulaadne kogemus tunda allilma atmosfääri. Koopasse on installeeritud LED-tuledega täidetud maa-alune valgustussüsteem, mis on ainulaadne maailmas. 

19:00 Sõidame edasi Martvili suunas ning ööbime Martvilis Metropoliidile kuuluvas hotellis, õhtust sööme kaminasaalis

11. oktoober 2019 Kutaisi- Batumi 

07.0009.00 Hommikusöök.
09.00 Väljasõit Martvili kanjonisse ja peale seda liigume edasi Batumi poole.
13.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine ja kohtumised ehitusettevõtetega, külastused Batumis.
Batumi Riiklik Muusikakeskus, Batumi 7 km pikk mereäärne park, Batumi delfinaarium, üks pärl on 1966. aastal asutatud akvaarium, mis asub „6. mai pargi“ territooriumi kõrval. Püha Ema Neitsite Sündimise katedraal. XIX sajandil ehitasid kuulsad Gruusia katoliku heategijad vennad Zubadalashvili katedraali. Tänapäeval tuntakse seda Püha Ema Neitsi Sündimise katedraalina. Piazza väljak, see on üks kohustuslik vaatamisväärsus Batumis. Tähestikuline torn. Alphabetic Tower on 130 meetri kõrgune ehitis Batumis. Torn sümboliseerib gruusia tähestiku ja inimeste ainulaadsust. Ali ja Nino monument “Mees ja naine” on Gruusia skulptor Tamara Kvesitadze 8 meetri (26 jala) kõrgune liikuv terasskulptuur. Gruusias mereäärses Batumi linnas asuvad need kaks kuju: aserbaidžaani autori Kurban Saidi kuulsast 1937. aasta romaanist pärit moslemi poiss Ali ja Gruusia printsess Nino. Selle pseudonüümi umbkaudne tõlge tähendaks „ohverdatud püha päritoluga isikut”, mis on selle suure armastusloo täpne teema. Batumi meresadam - Euroopa sügav huvi Batumi vastu kasvas kiiresti. Lisaks suurenes märgatavalt ärimeeste voog Batumi ja tagasi. 
Vahepeal kerge lõuna jooksvalt.
20.00 Õhtusöök Batumis. 
Ööbimine hotellis 

12. oktoober 2019 - Batumi 
07.00–09.00 Hommikusöök.
09.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine ja arenduste külastused Batumis.
Uued arendused “Alliance Palace” ja Courtyard Marriott. Eksklusiivselt kujundatud 41-korruseline multifunktsionaalne kompleks, mis hõlmab 150 toaga luksushotelli 1-6 korrusel ja ülejäänud 7-41 korrust on mõeldud premium-klassi korteritele. Multifunktsionaalne kompleks “Alliance Palace” on esimene omataoline kompleks Gruusias, mis hõlmab rahvusvahelist hotellibrändi “Courtyard Marriott”. Metro City Legend asub Metro City kompleksi kõrval. Luksuskorteritest on suurepärane vaade mägedele ja Mustale merele. Ehitusjärgus BatumiHills - on kaasaegne elamukompleks, mis sisaldab iseseisvat sisemist taristut ja kõrgetasemelist teenindust. BatumiHills korterid loovad uue standardi Batumi luksuskinnisvarale.
Ülevaate ehitatud ja ehitamisjärgus arendustest teeb BatumiCenter.

12.0013.00 Lõuna.
13.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine ja külastused jätkuvad. 
20.45 Õhtusöök.

13. oktoober 2019
07.00–08.00 Hommikusöök.
Transfeer lennujaama ja tagasilend Tallinnasse.

K 391     13OCT  Batumi-Istanbul   10:15 – 11:25
TK1421    13OCT  Istanbul-Tallinn    14:30 – 17:45

NB! Kavas läbiviidavate kohtumiste korraldamisel on abiks Eesti Saatkond Tbilisis ja Gruusia Ehitusettevõtete Liit. 
Ööbimine on 3+* ja 4* hotellides. 

 

11. oktoober 2019 Kutaisi- Batumi 
07.0009.00 Hommikusöök.
09.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine ja kohtumised ehitusettevõtetega, külastused Batumis. 
Batumi Riiklik Muusikakeskus, Batumi 7 km pikk mereäärne park, Batumi delfinaarium, üks pärl on 1966. aastal asutatud akvaarium, mis asub „6. mai pargi“ territooriumi kõrval. Püha Ema Neitsite Sündimise katedraal. XIX sajandil ehitasid kuulsad Gruusia katoliku heategijad vennad Zubalashvili katedraali. Tänapäeval tuntakse seda Püha Ema Neitsi Sündimise katedraalina. Piazza väljak, see on üks kohustuslik vaatamisväärsus Batumis. Tähestikuline torn. Alphabetic Tower on 130 meetri kõrgune ehitis Batumis. Torn sümboliseerib gruusia tähestiku ja inimeste ainulaadsust. Ali ja Nino monument “Mees ja naine” on Gruusia skulptor Tamara Kvesitadze 8 meetri (26 jala) kõrgune liikuv teraskulptuur. Gruusias mereäärses Batumi linnas asuvad need kaks kuju: aserbaidžaani autori Kurban Saidi kuulsast 1937. aasta romaanist pärit moslemipoiss Ali ja Gruusia printsess Nino. Selle pseudonüümi umbkaudne tõlge tähendaks „ohverdatud püha päritoluga isikut”, mis on selle suure armastusloo täpne teema. Batumi meresadam - Euroopa sügav huvi Batumi vastu kasvas kiiresti. Lisaks suurenes märgatavalt ärimeeste voog Batumi ja tagasi. 

12.0013.00 Lõuna.
13.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine jätkub. 
20.00 Õhtusöök.

12. oktoober 2019 - Batumi 
07.00–09.00 Hommikusöök.
09.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine ja arenduste külastused Batumis.
Uued arendused “Alliance Palace” ja Courtyard Marriott. Eksklusiivselt kujundatud 41-korruseline multifunktsionaalne kompleks, mis hõlmab 150 toaga luksushotelli 1-6 korrusel ja ülejäänud 7-41 korrust on mõeldud premium-klassi korteritele. Multifunktsionaalne kompleks “Alliance Palace” on esimene omataoline kompleks Gruusias, mis hõlmab rahvusvahelist hotellibrändi “Courtyard Marriott”. Metro City Legend asub Metro City kompleksi kõrval. Luksuskorteritest on suurepärane vaade mägedele ja Mustale merele. Ehitusjärgus BatumiHills - on kaasaegne elamukompleks, mis sisaldab iseseisvat sisemist taristut ja kõrgetasemelist teenindust. BatumiHills korterid loovad uue standardi Batumi luksuskinnisvarale.
Ülevaate ehitatud ja ehitamisjärgus arendustest teeb BatumiCenter.

12.0013.00 Lõuna.
13.00 Linnaarhitektuuriga tutvumine ja külastused jätkuvad. 
20.45 Õhtusöök.

13. oktoober 2019
07.00–08.00 Hommikusöök.
Transfeer lennujaama ja tagasilend Tallinnasse.

K 391     13OCT  Batumi-Istanbul   10:15 – 11:25
TK1421    13OCT  Istanbul-Tallinn    14:30 – 17:45

NB! Kavas läbiviidavate kohtumiste korraldamisel on abiks Eesti Saatkond Tbilisis ja Gruusia Ehitusettevõtete Liit. 
Ööbimine on 3+* ja 4* hotellides. 

 


Aeg ja maht

6. - 13. oktoober 2019

 


Maksumus

Koolitusreisi eest väljastame Teile kaks arvet: 

 • lennupiletite, kohaliku transpordi ja majutusteenuse arve kuni 20. septembrini 940€, hiljem registreerudes 1040 € (ei lisandu km)
 • koolitusteenuse arve 350 € + km

Lennuteenuse ja majutusteenuse eest on vastutavaks Wris AS ja koolitusteenuse eest Addenda OÜ.


Maksumus sisaldab

 • lennupiletid turistiklassis, käsipagas ja äraantav pagas kuni 30 kg (Tallinn–Istanbul–Tbilisi ja tagasilend Batumi–Istanbul–Tallinn)
 • majutamine kahekesi toas 4* või samaväärses mugavas hotellis koos hommikusöögiga
 • kohalikud transfeerid objektidele ja väljasõitudele
 • kohalik giiditeenus vene või inglise keeles
 • lektori teenus vene või inglise keeles
 • kohtumised ehitusettevõtete esindajatega ja objektide külastused
 • tutvumine ajaloolistele objektidega
 • korraldaja/grupijuhi teenus Eestist
 • kõik lõuna- ja õhtusöögid

Lisatasu eest:

 • tervise- ja reisitõrkekindlustus (palun kontrollige, kas on olemas pangakaardiga seotud kindlustus)
 • majutus üheses toas
 • lennupiletid äriklassis reisimiseks. Palume eelnevalt teada anda soovist reisida äriklassis. Uurime lennufirmalt vabade kohtade olemasolu ja vastavalt vabadele kohtadele saadame Teile äriklassis reisimiseks pakkumuse. Pakkumuse sobivuse korral ja arve tasumise järgselt kinnitame äriklassi koha. 

Loobumine

Õppereisist loobumisel kuni 45 päeva enne reisi toimumist kuulub tasumisele 100% reisi maksumusest, 60 päeva enne reisi toimumist kuulub tasumisele 50% reisi maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Virve Roosimägi v
Virve Roosimägi
+372 51 41 296; +34 670 312 031
virve.roosimagi@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Venekeelsed veebiseminarid karjääri planeerimisest ja ettevõtlusest

17. septembril käivitub Välisministeeriumi poolt rahastatud arengukoostöö projekti "Inseneriharidusega noorte konkurentsivõime tugevdamine Valgevene tööturul“ raames veebiseminari sari, mis koosneb 15 venekeelsest veebiseminarist. Läbiviidavad seminarid jagunevad kolme eraldiseisvasse seminari tsüklisse: "Leia oma tee", "Edukaks esimesel katsel" ning "Isikliku etetvõtte ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.