Sisukord

VEEBIKOOLITUS - Kaalutlusõigus haldusmenetluses

Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!
Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebiosaleja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on e-akadeemas salvestise vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Eesmärk

Koolituse käigus uuritakse põhjalikult haldusmenetluse läbiviimise põhiprintsiipe eesmärgiga anda osalejatele kindlus, et nad tunnevad neid ja oskavad õigesti rakendada. Koolitusel selgitatakse, mis on kaalutlusõigus ehk diskretsiooniõigus ja kuidas see peab olema õigusaktis sätestatud ning missugused on kaalutlusõiguse piirid. Uuritakse praktilisi näiteid sellest, kuidas kujuneb korrektne haldusakt ning missugune peab olema selle motivatsioon ja haldusakti andmise menetlus.

Koolituse käigus tuginetakse praktilistele kaasustele ja neis saadud lahenditele.

 
 Õpiväljunditena koolituse läbinu:
  • tunneb hästi haldusmenetluse põhitõdesid ja kaalutlusotsuse tegemise aluseid
  • tunneb kaalutlusõiguse piire
  • oskab lahendada otsuse tegemisel praktikas esilekerkivaid probleeme. 

Sihtrühm

Koolitus on mõeldud avaliku haldusaktide koostajatele ja haldusmenetluse läbiviijatele nii kohaliku omavalitsuse asutustes kui riigiasutustes.


Teemad

Vandeadvokaat Alar Urm käsitleb põhinedes praktilistele kaasustele ja neis saadud lahenditele järgmisi teemasid:

  • Haldusmenetluse põhimõtted
  • Volitusnorm ja selle piirid
  • Haldusmenetlus
  • Kaalutluse võimalused ja piirid
  • Probleemid ja vaidlused
 
Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Koolitus toimub 16. aprillil 2021 kell 9.00–12.15
(4,0 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:

9.00–10.30 koolitus 
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

 

Pildid / - Alar Urm 115x115

Alar Urm, advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urm avaliku sektori, sh KOV tööspetsiifikaga puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega. Ta on töötanud mitmetes riigiasutustes, sh 12 aastat Rahandusministeeriumis erinevate osakondade juhina. On olnud enam kui 10 ministri õigusnõustaja. Muudes asutustes ning juriidilistes isikutes on ta juhatuse liige, nõukogu liige, projektijuht, nõunik, vandeadvokaat.
Alar on erinevate ülikoolide lektor.
Haldusmenetluse, sh kaalutlusõiguse valdkonnas on Alar Urm koostöös Addendaga läbi viinud 15 koolitust ametnikele.

Meetodid

Loeng, diskussioon, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 14. aprillini 2021 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja veebiosaleja boonust – koolituse salvestise 30 päevast kuulamisõigust.

Veebiosaleja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on e-akadeemas salvestise vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.

 


Loobumine

  Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.