Sisukord

24/7 koolitus - Kõige olulisem viiviste ja leppetrahvide nõudmisest (e-õpe)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 21. jaanuaril 2021.


Eesmärk

COVID-19 viiruse levik on lisaks kõigele muule paratamatult avaldanud mõju ka üldisele ettevõtete maksedistsipliinile. Arvete tasumise tähtajad on pikenenud ning võlgnevuste sissenõudmine on muutunud paljudele ettevõtetele võrreldes varasemaga oluliselt keerulisemaks. Järjest rohkem pöördutakse võlgade sissenõudmisega seoses abi saamiseks ka õigusnõustajate poole. Eelkõige tuntakse huvi, millistel juhtudel ja millistes summades on võimalik nõuda lisaks põhivõlale (nt lisaks osutatud teenuse tasule või müüdud eseme müügihinnale) võlglaselt ka viivist ja leppetrahvi. Koolitusel saabki ülevaate viivise ja leppetrahvi nõudmise kõige olulisematest asjaoludest. Sealhulgas teeme selgeks, millal ja millistel tingimustel saab viivist ja leppetrahvi nõuda ning milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama. Muu hulgas saab koolitusel teada, millises määras saab viivist nõuda ja kuidas nõutav summa arvestada. Samuti, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada ning millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on viivise ja leppetrahvi nõudmise kõige olulisemad asjaolud
 • teab, millal ja millistel tingimustel saab viivist ja leppetrahvi nõuda
 • teab, milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama
 • teab, millises määras saab viivist nõuda ja kuidas nõutav summa arvestada
 • teab, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada
 • teab, millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist

Sihtrühm

Kõik ettevõtete töötajad ja esindajad, kes tegelevad arvete esitamise, võlgade haldamise või võlgade sissenõudmisega. Samuti, kes tegelevad nende protsesside juhtimisega või on vastutavad klientide maksedistsipliini või võlgade sissenõudmise tulemuslikkuse eest. Sealhulgas ettevõtete omanikud ja juhid, projektijuhid, juristid, raamatupidajad, kliendihaldurid, kontrollerid jt


Teemad

Annika Vait käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • millal saab viivist nõuda?
 • viiviste liigid: lepingujärgne ja seadusjärgne viivis
 • viiviste määrad: lepingujärgse ja seadusjärgse viivise määr
 • viiviste arvutamise kalkulaatorid
 • millal saab nõuda leppetrahvi?
 • mis aja jooksul tuleb leppetrahvi nõue esitada?
 • millistel asjaoludel saab nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist?

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait

Annika Vait, advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner

Annika Vait on advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta tegeleb igapäevaselt nn juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja äriõiguse alasele nõustamisele muu hulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annika Vaidil on varasema pangas töötamise tõttu ka võlgade haldamise ja sissenõudmise praktiline kogemus.
Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annika Vaiti korduvalt kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas. Annika Vaiti on ka Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest. Alates 2013. aastast ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

 Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.