Sisukord

Kontori ja lao töökeskkonna riskianalüüsi koostamine

Jaga

Eeltutvustus

Õpime ise töökeskkonda hindama!

Levinud on arusaam, et kui töökeskkonnas suuri ja keerulisi masinaid või tootmisliine ei ole, siis töökeskkond on ohutu. Paraku nii see päris ei ole. Ka puhas kontoritöö tekitab töötajatele samapalju terviseprobleeme kui näiteks pidevalt tootmisliinil töötamine. Sama kehtib ka laondusega tegelevate ettevõtete kohta. Antud koolituse käigus õpime tundma, tuvastama ja kirjeldama kontoris ja laos esinevaid töökeskkonna ohutegureid. Lisaks teoreetilistele teadmistele saab kaasa ka palju praktilisi näpunäiteid.

PS! Riskianalüüs on kohustuslik kõikidele ettevõtetele, kus on vähemalt 1 töölepinguga töötaja


Eesmärk

Anda koolitatavatele algteadmised lihtsamate kontori ja lao töökeskkonna riskianalüüside koostamiseks.


Sihtrühm

Kontoritööga ja/või laondusega tegelevate ettevõtete töökeskkonnaspetsialistid, töökeskkonnavolinikud, töökeskkonnanõukogu liikmed.


Teemad

•    Sissejuhatus: töökeskkonna temaatika olulisus, statistika, peamised tööõnnetused ja kutsehaigused.
•    Ohutegurite tutvustus: füüsikalised, füüsikalis-mehaanilised, bioloogilised, keemilised, füsioloogilised, psühholoogilised ohutegurid. Iga ohuteguri juures käsitletakse isikukaitsevahendite kasutamise ning tervisekontrolli läbiviimise vajadust.
•    Riskianalüüsi läbiviimine, vormistamine, metoodikad.
•    Riskianalüüs on valmis, mis edasi?


Aeg ja maht

28. jaanuar 2014, kell 10.00 - 17.15
(8 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass
(Tammsaare Ärikeskus, Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus)


Koolitajad

Pildid / - Jaanika Jelistratov

Jaanika Jelistratov on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse spetsialisti eriala. Peale kooli lõpetamist spetsialiseerus ta töötervishoiu ja tööohutuse peale. Suundus tööle Riskianalüüs OÜsse. Sealtkaudu on pidanud mitmetes ettevõtetes töökeskkonnaspetsialisti ametit, koostanud hulgaliselt riskianalüüse ning täiendanud ennast pidevalt töötervishoiu ja tööohutuse temaatikal. Koolitaja ametit hakkas Jaanika pidama juba 6 aastat tagasi, kui sai esmalt koolitatud erinevaid noorteorganisatsioone meeskonnatöö, konflikitide lahendamise ning projektijuhtimise alal. Viimased kaks aastat on Jaanika keskendunud põhiliselt töötervishoiu- ja tööohutusalastele koolitustele.


Meetodid

Loeng, praktilised näited, arutelu.


Maksumus

Registreerudes kuni 16. jaanuarini on soodushind 79 € + km, hilisematele registreerijatele tavahind 99 €  + 20% km.
 
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunasööki.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Elena Kirt 113x150

Elena Kirt
koolituskonsultant
+ 372 520 6347 | + 372 664 64 20
elena.kirt@addenda.ee
Riigihanked | Juhtimine, personaliarendus


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.