Sisukord

24/7 koolitus - Koondamine ja töölepingu lõpetamine - tööandja riskid, kohustused ning õigused? (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Paljud ettevõtted on sunnitud seoses majandusliku olukorraga töötajaid koondama, tihti on tegemist kollektiivse koondamisega. Millised sammud peab tööandja läbi tegema korrektselt koondamiseks? Millised on koondamisel makstavad hüvitised ja kuidas neid arvutada? Millised kohustused on tööandjal Töötukassa ees? Millised on muud erinevad töölepingu lõppemise alused? 

Koolitusel keskendume peamiselt sellele, millised on tööandja kohustused ja riskid ning töötaja õigused seoses töölepingu lõppemisega koondamise alusel. Anname ülevaate ka muudest töölepingu lõppemise alustest ja nendega seotud põhiprobleemidest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet koondamise ja töölepingu erinevatest lõppemise alusest
 • tunneb töölepingu ülesütlemise eeldusi ja ülesütlemise sisu- ja vorminõudeid
 • orienteerub lõpparvega makstavates hüvitistes ja oskab neid välja arvestada
 • omab üldist ülevaadet ülesütlemisavalduse ja lõpparve hüvitiste vaidlustamise korrast ning tähtaegades

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised palga ja väljamaksete eest vastutavad isikud


Teemad

Elena Lass käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • koondamine ja töölepingu lõppemise muud alused
 • koondamise põhilised reeglid 
 • tööandja suhtlus Töötukassaga (kollektiivne koondamine; koondamise kindlustushüvitise taotlemine töötajale)
 • lepingu ülesütlemise etteteatamistähtajad, ülesütlemise eeltingimused (hoiatamine, teise töö pakkumine, töötaja koolitamine)
 • vorminõuded ning lepingu lõpetamise vormistamine
 • lõpparvega makstavad erinevad hüvitised ja nende arvutamise probleeme ja näiteid
 • töölepingu ülesütlemise ja lõpparve vaidlustamine
 • läbivaid näpunäiteid vanemast ja uuemast kohtupraktikast

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Elena Lass

Elena Lass, Advokaadibüroo Pohla & Hallmägi, jurist

Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena Lass audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena Lass tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena Lass juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastatel 2015-2022 töötas Elena Lass juristina Advokaadibüroos Kaarma & Kaldvee ning alates 2022. aasta algusest töötab Advokaadibüroos Pohla & Hallmägi. 


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

119 € + km (142,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.