Sisukord

24/7 Veebiseminar - Kuidas maandada riske asutuste andmekogude ja arhiivide üleandmisel? Koolitaja: Maila Kukk

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 24_7

24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud veebiseminari täpselt siis, kui Teile see sobib!
Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning kinnituskirja, kust leiate ligipääsu veebiseminari keskkonda. Materjalid saate alla laadida ning seminari salvestust kuulata/vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite.


Eeltutvustus

Asutuste (näiteks kohalike omavalitsuste) liitmisel on sageli vaja andmeid ühest infosüsteemist teise üle kanda. Sel puhul tuleb arvestada mitmete riskidega, et ei tekiks andmete kadu või tundlike andmete leket. Ka hiljuti jõustunud määrus "Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused" sätestab, et hiljemalt 1. juuliks 2018 peab igal avaliku sektori asutusel olema terviklik ülevaade oma põhiülesannete täitmise käigus tekkivast teabest, sealhulgas andmebaasidest ja neis sisalduvatest andmetest.
Seminaril räägime, kuidas vältida riske andmekogude ja paberarhiivi üleandmisel.


Sihtrühm

Dokumendihaldurid ja arhivaarid, kes puutuvad oma töös kokku andmete ülekandmise ning arhiivi üleandmisega.


Teemad

Veebiseminaril käsitleme teemasid:

  • kuidas vältida andmekadu andmekogude liitmisel
  • mida teha, et andmekogudest ei lekiks tundlikke andmeid
  • kuidas tagada, et asutusel oleks terviklik ülevaade andmekogudest ja neis sisalduvatest andmetest
  • andmekogude kajastamine dokumentide loetelus. Kuidas määrata andmekogude ja andmete säilitustähtaegu
  • riskide vältimisest paberarhiivi üleandmisel

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda veebiseminaride keskkonnas seminarid.addenda.ee!
Seminari kestus on kaks akadeemilist tundi.


Koolitajad

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk

 

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja Addenda OÜ koolitusarve. Kinnituskirjast leiate ligipääsu veebiseminaride keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite. Veebiseminaride keskkonna kasutustingimustega saate tutvuda siin.
Veebiseminaride keskkond on personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine 59 € + km ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja Addenda OÜ koolitusarve. Kinnituskirjast leiate ligipääsu veebiseminaride keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite.
Veebiseminaride keskkond on personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatav kolmandatele isikutele.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 garantii

Kuna pärast ehitusseadustiku jõustumist seadusest enam ehitisele garantiid ei tulene (jättes kõrvale tarbijale ehitatava eramuga seonduva nõuete esitamise lihtsustatud korra), siis on viimastel aastatel järjest aktuaalsemaks muutunud garantii küsimused. Ka garantiid käsitlevaid vaidlusi on praktikas märkimisväärselt rohkem. ETÜ 2013 garantii regulatsioon kehtib siis, kui ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.