Sisukord

Kuidas tulla toime stressiga ja ennetada läbipõlemist

Jaga

Eeltutvustus

Kohati tundub, et kiirust tuleb meie ellu iga aastaga aina juurde. Tempo tõuseb, ootused töökohal tunduvad pidevalt kasvavat, aina keerulisem on leida tasakaalu era- ja tööelu vahel. Endale aja võtmine tundub sageli võimatu ja tervislikud eluviisid tunduvad küll õiged, aga selleks pole aega.
Antud koolitusel on Teil võimalik võtta korraks aeg maha ja süveneda endasse, tegeleda endaga ja leida tehnikaid, et stressiga paremini toime tulla.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda osalejatele praktilised tööriistad stressi ennetamiseks ja sellega toimetulekuks ning õpetada osalejad ennetama läbipõlemist.


Sihtrühm

Kõik, kes soovivad teadlikumalt oma või töökaaslaste tervise eest hoolt kanda. 


Teemad

Katrin Alujev käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • mis on stress ja kuidas see mind tegelikult mõjutab? Kuidas tunda ära esimesed stressi sümptomid? Stressi ja läbipõlemise erinevused
  Räägime stressist ja selle mõjust kehale. Kaardistame, millised on peamised stressi- ja pingeallikad osalejate elus ning vaatame, mis on nendest viimasel ajal stressi tekitanud. Õpime, kuidas oma pingeallikatega toime tulla.
  Räägime põgusalt sellest, miks mõned inimesed on rohkem stressile vastuvõtlikumad kui teised, et ära tunda oma karisid ning samas võimalusi enda kaitsmiseks.
  Räägime läbipõlemise sümptomitest ja sellest, kuhu see viib kui me neid sümptomeid eirame. Taas kaardistame ennast ja analüüsime oma toimetamisi.
  Räägime ka ärevusest ja depressioonist ja õpime märkama sümptomeid nii endal kui ümbritsevate inimeste puhul. Räägime sellest, kuidas ennast ja teisi sümptomite puhul toetada.
  Otsime koos suhtumisi, käitumisi ja harjumusi, mis kasvatavad vaimset vastupidavust.

 • kui teadlik ma endast olen ja kus on mu tähelepanu ja fookus?
  Analüüsime, kus on osalejate tähelepanu ja fookus täna ning arutame, kuidas see mõjutab nende tasakaalu või hoopis stressi teket. Räägime eneseteadlikkuse rollist vaimse tervise kontekstis. Räägime kohalolu olulisusest ja sellest, kuidas seda saavutada. Õpime mitmeid harjutusi oma kohaloluvõime suurendamiseks.
  Arutame, mis on edukus ja ootused endale ning kuidas see osalejaid mõjutab. Kaardistame osalejate uskumusi, väärtusi, eesmärke, prioriteete, tugevusi ja muid olulisi faktoreid, mis annavad meie elule suuna ja tähenduse või tekitavad hoopis stressi.

 • kust tuleb ja kuhu läheb mu energia?
  Räägime sellest, kust tuleb elujõud ja energia ning seosetest stressiga. Auditeerime osalejate tänast võimet oma energiat toota ja säilitada, et leida arengukohad.

 • kuidas juhtida oma tundeid?
  Räägime sellest, kuidas tunded tekivad ja mis meie tundeid mõjutab. Arutame, kuidas mõista oma tundeid, kuidas nendega toime tulla ja kuidas negatiivseid tundeid suunata. Teeme harjutusi, et omandada tunnetega toimetuleku erinevaid tehnikaid.

 • kuidas ma endaga läbi saan?
  Testime enda aktsepteerimist ja analüüsime oma sisemist kriitikut ning õpime, kuidas temaga toime tulla.

 • kuidas ma teistega läbi saan?
  Räägime teiste ootustest ja kuidas see meie elus pingeid tekitab. Analüüsime projektsioone oma elus, et muuta rasked suhted oma elus kasulikeks õppetundideks.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 19. veebruaril 2019 kell 10.0015.30.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.0011.30 koolitus
11.3011.45 kohvipaus
11.4513.15 koolitus
13.1514.00 lõunapaus
14.0015.30 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui ka Rahumäe teelt. 
Tammsaare Ärikeskuse ees saate parkida 2 tundi tasuta, iga järgnev pooltund on 0,60 €.

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Katrin Alujev

Katrin Alujev, vabakutseline koolitaja ja terapeut

Katrin Alujev on vabakutseline koolitaja ja terapeut. Enne seda töötas Katrin ligi 20 aastat personali- ja kvaliteedijuhina ning vastutas muuhulgas ka tööohutuse ja töötajate terviseedendamise eest. Koolitusi on Katrin läbi viinud juba aastast 2001, millest suur osa on olnud seotud nii töötajate hindamise kui ka arenguvestlustega, viimastel aastatel on tema portfelli järjest rohkem lisandunud aga stressi ennetamise ning vaimse tervise koolitusi.

Katrin on väga särtsakas ja elurõõmus inimene, kelle seltskonnas olles saab iga osaleja ka ise osa sellest võimsast nakatavast energiaväljast.


Meetodid

Koolitus on üles ehitatud nii, et praktikaga näitlikustatud lühikesed loengublokid vahelduvad diskussioonide, oskuste arendamiseks vajalike harjutuste ning grupitöödega ning eneseanalüüsiga.


Maksumus

Registreerides kuni 8. veebruarini 2019 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 169 € + km (202,80 €). 
Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit, kohvipause ja lõunat.

Koolitusele registreerimisel on Teil võimalik otsustada, kas soovite õppematerjale elektrooniliselt või paberkandjal.
Palun tehke registreerimisel linnuke „Koolitusmaterjalid paberil“ ette, kui soovite esitlust paberkandjal.
Elektroonilised materjalid saate kätte koolitusele eelneval päeval e-kirja teel. Pabermaterjalid saate tavapäraselt koolituspäeval.
Täname, kui valite elektroonilised materjalid ja mõtlete loodussäästlikult.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.