Sisukord

24/7 Veebiseminar - Kulude hüvitamise ja vahendusega seotud maksuprobleemid. Koolitaja: Tõnis Jakob

Jaga

 

Pildid / - 24_7

24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud veebiseminari täpselt siis, kui Teile see sobib!
Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning kinnituskirja, kust leiate ligipääsu veebiseminari keskkonda. Materjalid saate alla laadida ning seminari salvestust kuulata/vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite.


Eeltutvustus

Ettevõtetel tekib aegajalt vajadus eelkõige näiteks välisfirma palvel osta teatud teenus ja see vastavale välisfirmale edasi müüa ehk räägitakse nn kulude hüvitamisest. Näiteks emaettevõte palub tütarettevõttel maksta nende majutuse kas Eestis või välismaal ja hiljem emaettevõte hüvitab tütarettevõttele tehtud kulud. Selliseid olukordi tekib paljudel juhtudel ja mitte ainult seotud isikute vahel. Tegemist võib olla ka tootja poolt turunduskulude hüvitamisega edasimüüjale või teenustasule täiendavalt transpordi-, majutuse hüvitamine. Samuti tekivad maksuprobleemid näiteks siis, kui emaettevõte palub tütarettevõttel teha reklaamikampaania, mille käigus tehakse kingitusi, võetakse vastu külalisi või tekivad erisoodustused ning emaettevõte hüvitab teatud osa kuludest.

Kuidas eristada, millal räägitakse kulude müügist ja millal tulude müügist?
Seminaril käsitletakse nn kulude hüvitamisega seotud maksuprobleeme, nende raamatupidamise ja maksuarvestuse erinevusi ja selgitatakse erinevaid võimalusi maksuriskide vähendamiseks.


Sihtrühm

Pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid.


Teemad

Veebiseminaril käsitleme teemasid:

  • kulude hüvitamise raamatupidamise käsitlus ja selle erinevus maksuarvestuses
  • mis on netoarvestus ja millal seda rakendada
  • millal on kulude hüvitamine ja millal müük
  • kulude hüvitamise või kulude edasiesitamise juhtumid praktikas
  • kulude hüvitamise käibemaksukäsitlus
  • vahenduse ja komisjoni käibemaksukäsitlus ning erinevus raamatupidamise käsitlusest
  • kulude hüvitamise käsitlus vahendaja ja komisjonärina
  • kulude hüvitamine tulumaksu vaatevinklist

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda veebiseminaride keskkonnas seminarid.addenda.ee!
Seminari kestus on kaks akadeemilist tundi.


Koolitajad

Pildid / - Tõnis Jakob 113x113

Tõnis Jakob, OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor

Tõnis Jakob on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja Addenda OÜ koolitusarve. Kinnituskirjast leiate ligipääsu veebiseminaride keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite. Veebiseminaride keskkonna kasutustingimustega saate tutvuda siin.
Veebiseminaride keskkond on personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine 59 € + km ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja Addenda OÜ koolitusarve. Kinnituskirjast leiate ligipääsu veebiseminaride keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite.
Veebiseminaride keskkond on personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatav kolmandatele isikutele.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
+372 670 6606

addenda@addenda.ee
 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.