Sisukord

Kutsed ja kompetents ning teedeehituse tehnilisi aspekte. 5,4 TP (veeb)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Viimasel ajal on probleemseks osutunud objektid, mis nõuavad küll teedevaldkonna pädevust, kuid pole traditsioonilised teed-tänavad - sillutiskatted väljakutel, kergliiklusteed või ka suurema koormusega alad (logistika, laoplatsid). Valdavaks on olnud probleem tellijaga, kes ei oska esitada konkreetseid pädevusnõudeid. Nii tulevadki ette olukorrad, kus arhitekt projekteerijana on ületanud oma kompetentsi piirid, projekteerija on eksinud normide rakendamisel ning ehitusinsenerid on võtnud ette teedevaldkonna tegevusi (ehitus, omanikujärelevalve, ehitise audit) omamata selleks vajalikku kompetentsi. Riigiteede puhul on tegevused kohati isegi liiga reglementeeritud ja protsessid välja kujunenud - arenduste ja vallateede puhul on vaja selgelt eristada tüüpsete lahendite rakendusala.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade nii erateede (arendus) kui KOV hangete ettevalmistamisel olulisematest nõuetest ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on kasulik teada, nagu näiteks:

 • sillutiskatte projekteerimine
 • kaevetööde eeskirjad (katendi taastamine pärast kaevetöid)
 • tüüpkatendid
 • erikoormused (staatiline koormus, laadurid)
 • projekt vs teetööde kirjeldus
 • materjalinõuded (filtratsioon vs külmakindlus läbi peenosiste sisalduse)
 • kandevõime mõõtmine (erinevad seadmed, geosünteet katendis)

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade olulisematest nõuetest hangete ettevalmistamisel ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on kasulik teada nii KOV hangete korraldamisel, kui ka mitmesuguste arenduste puhul.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet kutsesüsteemist ja konkreetsetest nõuetest teedevaldkonna hangete ettevalmistamisel
 • teab, milline objekt nõuab kutsega isikute kaasamist ja milline objekt seda ei vaja
 • teab, millistele teedele on projekti vaja
 • teab, kes on pädev projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve teostaja
 • suudab paremini juhtida teedevaldkonnaga seonduvaid protsesse

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on:

 • KOV teedevaldkonna hangete (projekteerimine, ehitamine/remont, omanikujärelevalve) korraldajad – kompetentsi käsitlevad nõuded, mis tuleb esitada lepingupartneritele
 • tellijad ja peatöövõtjad, kel puudub vahetu teedevaldkonna kutse (arhitekt, projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve) – vajalikud kompetentsid hanke täitmisel, erilahenduste rakendusalad

Teemad

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutsesüsteem, kutsete omistamine, ametialad ja kompetentsi piirid
 • loakohustuslikud objektid ehitusseadustiku lisa alusel; projekt või teetööde kirjeldus
 • vastutav insener erinevates töödes
 • filtratsioon või külmakindlus – MTM m.106, m.101 ja Soome normid
 • tüüpkatendid ja nende kasutamine
 • erilahendused staatilise koormusega aladel ja oluliselt erineva koormusrežiimi korral
 • kaevetööde eeskirjad
 • kvaliteedikontroll – tihenduse ja/või kandevõime mõõtmised

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 5,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 14. oktoobril 2021 kell 9.00–14.15.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus
12.15–12.45 paus
12.45–14.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Ain Kendra 2021

Ain Kendra, Volitatud teedeinsener (tase 8), TalTech lektor, T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant

Ain Kendra on Volitatud teedeinsener (tase 8 ) - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega. Ain Kendra on teinud liiklusuuringuid ja katendiprojekte suurematele projektidele nagu Tallinna ringtee, Tartu Riia ring, Narva maantee Aaspere-Haljala, Sillamäe, Pärnu maantee jne.

Aastatel 2007-2015 töötas Ain Kendra Taani konsultatsiooni- ja insenerifirma Ramboll Group Eesti tütarettevõttes Ramboll Eesti AS vanemkonsultandina, kus tegeles uuringute, teede ja lennuväljade katendite projekteerimise (Kose-Mäo, Rõmeda-Haljala, Tartu Idaring; Ülenurme ja Ülemiste lennuväljad) ning liiklusohutuse audititega.


Meetodid

Loeng, praktilised näited, küsimused-vastused.


Maksumus

199 € + km (238,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

STARTERminsk

  Hello, entrepreneurial student! You do not have an idea? You do not have a team? But you would very much like to learn everything about starting a team and developing the idea? This is for you!   Come and join the STARTERminsk business idea development program!   The program designed by six Estonian universities will help you with all the basic entrepreneurship skills (business development, service design/product ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.