Sisukord

Kohustuslikud muudatused töölepingus alates 01.08.2022 (veeb)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Alates 1. augustist 2022 jõustusid töölepingu seaduse muudatused, mille kohaselt uuendada tuleb kõiki töölepinguid. Muudatus puudutab ka juba sõlmitud töölepinguid.
 
25. augustil kell 10.00 ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus anname praktilisi selgitusi ja jagame näiteid, mida peab seoses 1. aprillil vastuvõetud töölepingu seaduse muudatustega kindlasti teadma ning milliseid muudatusi on vaja teha töölepingus, seal hulgas ka juba sõlmitud lepingutes ja teistes tööõigusalastes dokumentides. Vastuseta ei jää enamlevinud küsimused tööandja ja töötaja poolelt.
 
Kõik, kellel puudub võimalus koolitust jälgida reaalajas, saavad lunastada veebikoolituse salvestiste järelvaatamise õiguse. 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade värsketest muudatustest töölepingu seaduses. Anname juhiseid nii uute töölepingute sõlmimiseks kui ka olemasolevate muutmiseks vastavalt jõustuvatele seadusemuudatustele.

Veebiseminari õpiväljundina osaleja:

  • on kursis töölepingu seaduse muudatustega, mis jõustuvad töölepingu seaduses 01.08.2022

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad jt


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • läbipaistvate ja prognoositavate töötingimuste direktiiv
  • katseaja uus regulatsioon
  • ebasoodsa kohtlemise keeld
  • tööandja teavitamise kohustus
  • töötaja õigus sobivatele töötingimustele
  • konkurentsipiirangu kokkulepe
  • puhkusetasu maksmine
  • täiendavad piirangud töölepingu ülesütlemisele
  • muud plaanitavad muudatused töölepingu seaduses

Aeg ja maht

Koolitus toimub 25. augustil  2022 kell 10.00–12.00
(2 astronoomilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaadibüroo Pallo & Partnerid advokaat

Jaanika Reilik-Bakhoff on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Jaanika Reilik-Bakhoff on ise olnud samuti nii töötaja kui tööandja rollis, mistõttu on mõlema poole vaatenurk talle hästi teada. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega. Jaanika on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommunikatsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
 
2020-2021. a tööõiguse põletavamad küsimused puudutasid tööohutust seoses covid-iga ning tööohutuse tagamiseks kehtestatud meetmetega, millega Jaanika tegeles intensiivselt kohe covid-kriisi algusest ehk alates 2020. a märtsist, nõustades ennekõike tööandjaid meetmete rakendamisel. Vaktsineerimiskohustuste rakendamisel mitmetes asutustes, asus Jaanika esindama mitmeid töötajaid ja teenistujaid, kes vabastati töölt mittevaktsineerimise tõttu. Esimesed kohtulahendid neil teemadel on juba ka olemas, kuid enamik vaidlusi kestab veel. Samas on olnud nii kohtuväliseid kui kohtuvaidlusi ka muude meetmete rakendamisel ning sealjuures töötajate võrdse kohtlemise tagamisel.
 
Koolitajana proovib Jaanika Reilik-Bakhoff leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

119 € +km  (142,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Koolituse järelvaatamine toimub Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on koolituse vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.