Sisukord

Tööõigus 2023. Kohustuslikud uued muudatused (2,6 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

27. jaanuaril kell 9.00 ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus anname praktilisi selgitusi ja jagame näiteid, mida peab seoses töölepingu seaduse muudatustega (24.12.2022 ja 01.01.2023 ning ka plaanitavate muudatustega) kindlasti teadma! Milliseid muudatusi on vaja teha töölepingus, sealhulgas ka juba sõlmitud lepingutes ja teistes tööõigusalastes dokumentides. Käsitleme värkseid muudatusi töötervishoiu ja -ohutuse seaduses (19.11.2022 ning 01.01.2023). Vastuseta ei jää enamlevinud küsimused tööandja ja töötaja poolelt!
 
Kõik, kellel puudub võimalus koolitust jälgida reaalajas, saavad lunastada veebikoolituse salvestiste järelvaatamise õiguse. 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade värskelt jõustunud, aga ka eesootavatest muudatustest töölepingu seaduses. Anname juhiseid nii uute töölepingute sõlmimiseks kui ka olemasolevate muutmiseks vastavalt jõustunud ja jõustuvatele seadusemuudatustele. Käsitleme nii töölepinguseaduse kui ka töötervishoiu ja -ohutuse seaduse muudatusi. 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • on kursis töölepingu seaduse muudatustega
 • on kursis töötervishoiu ja -ohutuse seaduse muudatustega

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad. 


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

TÖÖLEPINGU SEADUSE muudatused  01.08.2022, 01.09.2022

 • Tööandja täiendavad kohustused töötajate teavitamisel töölepingu andmetest
  • Mis lisandus TLS §§-desse 5 ja 6
  • kuidas ja kus kajastada muudatused – juba töösuhtes olevate töötajatega/uute töötajatega; teavitamiskohustuse täitmise tõendamine
 • Katseaja üksikasjalik regulatsioon seaduses tagasi koos muudatustega ( § 101 )
 • Ebasoodsa kohtlemise kaitse ( § 21 )
 • Töötaja õigus sobivatele töötingimustele ( § 181 )
 • Muud muudatused: TL ülesütlemise piirangud ( § 92 ), puhkusetasu maksmise aeg ( § 70 ) , teise tööandja juures töötamine ( § 23 )
 • Alaealiste töölevõtmise muudetud regulatsioon ( § 8 )

TÖÖLEPINGU SEADUSE muudatused 24.12.2022 ja 01.01.2023

 • Ehitustööliste õigus nõuda töötasu peatöövõtjalt ( § 331)
 • Tähtajalised töölepingud töötutele ( § 10 lg 11 )
 • Iseseisva otsustuspädevusega töötaja, talle kohalduv tööaja regulatsioon ( § 432)
 • Paindlik valveaeg IKT-teenusega tegelejatele ( § 48 lg 21 ja 22 )
 • Alaealiste töölevõtmisest teavitamine ( § 8 lg 3 ja 4 )

 TÖÖTERVISHOIU JA TÖÖOHUTUSE SEADUSE muudatused 19.11 2022 ja 01.01.2023

 • Töötervishoiu olukorra analüüs ettevõttes, koostöö töötervishoiu arstiga
 • Töösuhte poolte kohustused kaugtöö korral
 • Töötaja terviseandmete töötlemine
 • Tööõnnetuste ja kutsehaiguste dokumentatsioon.

 RIIGIKOGU MENETLUSES OLEVAD EELNÕUD

 • Rikkumisest teavitaja kaitse seadus 504 SE
 • Pühade ja tähtpäevade seadus ( riigipüha langemine puhkepäevale ) 514 SE

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 27. jaanuaril 2023 kell 09.00–11.00
(2,6 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea Rohtla enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba 25 aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerides kuni 24. jaanuarini 2023 kehtib soodushind 109 € + km (130,80 €), hiljem tavahind 129 € + km (154,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Riigikohus muutis töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaja osas oma varasemat seisukohta

Töövaidluse lahendamise seaduse § 58 lõikes 1 on sätestatud, et töövaidluskomisjoni (TVK) otsusega mittenõustumisel võivad pooled pöörduda sama töövaidlusasja läbivaatamiseks kohtusse. Kohtusse tuleks pöörduda 30 kalendripäeva jooksul arvates töövaidluskomisjoni otsuse saamisest. Varasemas kohtupraktikas on Riigikohus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.