Sisukord

Mida teha, kui ettevõtte omakapital ei vasta seadusele?

Jaga

Eeltutvustus

Praegu kestab ettevõtete majandusaasta aruannete äriregistrisse esitamise kõrghooaeg. Tasub teada, et äriregister pöörab tänavu taas kõrgendatud tähelepanu sellele, et ettevõtete omakapital oleks seadusega kooskõlas.


Eesmärk

Grant Thornton Balticu maksunõustajad jagavad praktilisi soovitusi, mida teha olukorras, kui ettevõtte omakapital ei ole seadusega kooskõlas. Antakse soovitusi omakapitali parandamiseks ning räägitakse muudest abinõudest olukorra lahendamiseks.


Sihtrühm

Finantsjuhid, raamatupidajad, ettevõtete omanikud ja juhatuse liikmed.


Teemad

Meeldetuletuseks – äriseadustiku kohaselt peab ettevõtte netovara olema vähemalt poolt osa- või aktsiakapitalist, kuid mitte vähem kui seaduses ettenähtud minimaalne osa- või aktsiakapital. S.t vähemalt 2 500 eurot osaühingu ning 25 000 eurot aktsiaseltsi puhul.
 
Abinõud omakapitali parandamiseks
Kui äriühingul on netovara vähem kui pool osa/aktsiakapitalist või vähem kui äriseadustikus nimetatud osa/aktsiakapitali minimaalne suurus, peavad osanikud/aktsionärid otsustama:
  • osa/aktsiakapitali vähendamise või suurendamise tingimusel, et netovara suurus moodustaks seeläbi vähemalt poole osa/aktsiakapitalist ja vähemalt äriseadustikus nimetatud osa/aktsiakapitali minimaalse suuruse või
  • muude abinõude tarvitusele võtmise, mille tulemusena ühingu netovara suurus moodustaks vähemalt poole osa/aktsiakapitalist ja vähemalt äriseadustikus nimetatud osa/aktsiakapitali minimaalse suuruse;
  • osaühingu lõpetamise, ühinemise, jagunemise või ümberkujundamise või
  • pankrotiavalduse esitamise.
Ülaltoodud loetelus on muuhulgas öeldud, et kasutada võib ka muid abinõusid. Selline on ka seaduse tekst, mis jätab üsna palju ruumi tõlgendamiseks, millised need muud abinõud olla võivad. Just nende soovituste jagamine on veebiseminari põhiteema!

Aeg ja maht

19. mai 2016, kell 10.00-11.30.


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas. 
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.

Veebiseminar toimub koostöös

Pildid / - Grant_Thornton_International_logo


Koolitajad

Pildid / - Eneli Perolainen

Eneli Perolainen, Grant Thornton Baltic, õigusnõustamise valdkonna juht

Pildid / - Kristjan Järve

Kristjan Järve, Grand Thornton Baltic, maksunõustamise valdkonna juht


Maksumus

Hind 59 € + km.
Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ning koolitusarve, mille tasumist ootame enne veebiseminari toimumist.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.