Sisukord

Peterburi õppereis

1. päev
Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest kell 06.00. Teel räägime Peterburi ja paikkonna ajaloost, Peterburist kui kultuuripealinnast, mis kujunes välja 19. sajandil. Narvas ületame Venemaa piiri. Esmalt sõidame purskkaevude linna Peterhoffi. Ajavaru korral soovijatele ka valik pargis asuvatest paleedest: Suur palee, Peetri väike mereresidents, Saunakompleks, Ermitaaž, Marly palee vm. Siin on ka lõunasöögi võimalus. Teel südalinna sõidame mööda suurvürst Konstantini paleest, praegusest Venemaa presidendi mereresidentsist. Seejärel üldtutvustav linnaekskursioon bussiga: Moskva prospekt (Česme kirik), Nevski prospekt, Neeva kaldapealne, Iisaku väljak, Paleeväljak, Konjušennaja väljak jm. Majutus kesklinna hotelli.

2.päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub Peterburi linnaekskursioon bussiga: Ülikooli kaldapealne, Iisaku väljak, Paleeväljak, Nevski prospekt, Smolnõi jm. Vaatamisväärsuste külastamine valikuliselt: Peetri ja Pauli kindlus – Romanovite hauad kirikus, komandandikäik üleujutuste skaalaga, vangla jm.; Iisaku kirik või mosaiigimuuseum–kirik Spas na Krovi; Kaasani kirik, kus asub Venemaa üks kuulsaimaid ikoone "Kaasani imettegev Jumalaema"; Al. Nevski Suurkloostri nekropolid. Võimalusi on muidki, kuid piiratud aeg sunnib tegema valiku. Lõunapaus. Soovijatele laevasõit kanalitel ja Neeval. Vaba õhtu Peterburi iseseisvaks avastamiseks.

3.päev
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Peterburi vaatamisväärsustega: Eesti Jaani kiriku külastamine, Ermitaaž või Vene Muuseum. Vähemalt 15 soovija korral on võimalik u. 2-tunnine eestikeelne ekskursioon Ermitaažis - tuleb ette tellida. Ettetellimisel ka Venemaa rikkaima perekonna Jussupovite palee külastus (maja, kus tapeti Rasputin). Lõunapaus. Õhtupoolikul sõidame Kroonlinna - merekindlus, võimas bütsantsilik Merekirik, park, L. Koidula viimane elupaik jm. Ühine õhtusöök koos folkloorikavaga Peterburi südalinna restoranis "Tchaikovski" - ettetellimisel.

4.päev
Pärast hommikusööki lahkume hotellist ja sõidame Tsarskoje Selosse. Tsarskoje Selo lossi-ja pargiansamblit peetakse üheks Euroopa kaunimaks valitsejaresidentsiks.  Suur Katariina palee, arhitekt Rastrelli meistritöö, on pühendatud Katariina I-le ning ehitatud tema ja Peeter I tütre Jelizaveta Petrovna ajal.  Siin asub ka täielikult restaureeritud Merevaigutuba. Vaatamist väärivad ka Cameroni galerii, joonia sammastega kolonnaad, Ermitaaž, Rastrelli Grott ja muidugi palee juurde kuuluvad pargid. Kes ei soovi külastada Katariina paleed saab iseseisvalt jalutada pargis, külastada lähedalasuvat Aleksandri paleed või tutvuda Puškini (Tsarskoje Selo) linnaga. Enne kojusõidu algust on võimalus süüa lõunat ja külastada kaubanduskeskust. Koju jõuame hilisõhtul.

NB! Seoses võimalike muudatustega Peterburist tellitavate külastuste osas on Tiit Reisidel õigus teha muudatusi reisi päevakavas.

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 garantii

Kuna pärast ehitusseadustiku jõustumist seadusest enam ehitisele garantiid ei tulene (jättes kõrvale tarbijale ehitatava eramuga seonduva nõuete esitamise lihtsustatud korra), siis on viimastel aastatel järjest aktuaalsemaks muutunud garantii küsimused. Ka garantiid käsitlevaid vaidlusi on praktikas märkimisväärselt rohkem. ETÜ 2013 garantii regulatsioon kehtib siis, kui ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.