Sisukord

Puhkeaja uus tõlgendus: praktilised näited vahetuse ajakava koostamiseks ja teised aktuaalsed selgitused tööõiguses (2 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Reedel, 8. märtsil 2024 kell 9.00ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus jurist Thea Rohtla (Rohtla Law Office) selgitab Euroopa Kohtu otsust, millest tulenevalt ka meie Tööinspektsioon alates 2024. aastast iganädalase puhkeaja kestvust uuel moel tõlgendab. Anname põhjaliku ülevaate igapäevase ja iganädalase puhkeaja andmisest ja arvestamisest ning toome praktilised näited vahetuse ajakava koostamiseks. Samuti räägime Euroopa Kohtu praktika näitel kas, kus ja millal puhkus aegub. Käsitlemata ei jää ka meie Riigikohtu lahend, mille järgi ületunnitöö tasu aluseks tuleb võtta kõik töötasu osaks muutunud tasud.
 
Tööõiguse jurist Thea Rohtla räägib teemad puust ja punaseks!  
Kõik, kellel puudub võimalus koolitust jälgida reaalajas, saavad lunastada veebikoolituse salvestiste järelvaatamise õiguse. 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade
 • eelkõige graafiku alusel töötavate töötajate töökorralduse osas
 • puhkuste aegumise ja aegumise tähtaja pikendamise kohta
 • olukorrad, kui töötajale makstakse hüvitis ületunnitöö eest rahas
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • tunneb tööseaduse regulatsiooni

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • Euroopa Kohtu 02.03.2023 otsus kohtuasjas C-477/21 – Kas igapäevane puhkeaeg juba sisaldub iganädalases puhkeajas või lisandub sellele?
   1. Puhkeaja regulatsioon töölepingu seaduses
   2. Puhkeaeg Euroopa Parlamendi ja Nõukogu 04.11.2003 direktiivis 2003/88/EÜ
   3. EK seisukoht
   4. Tööinspektsiooni selgitused – milliseid töötajaid puudutab?
   5. Praktilised näited vahetuste ajakava koostamiseks.

 • Euroopa Kohtu 22.09.2022 otsused C-518/20, C-727/20 ja C-120/21 – kas, millal ja kuidas aegub puhkus?
   1. Mida tähendab aegumine?
   2. Töölepingu seaduse regulatsioon puhkuse aegumise kohta
   3. EK otsused aegumise tõlgendamise kohta:
   • aegumise tähtaja pikenemine
   • millal puhkus ei aegugi?
   1. Tööandja kohustused puhkuste andmisel

 • Riigikohtu 15.03.2023 määrus ts.asjas 2-21-9335 – millised tasud võetakse arvesse, kui töötajale makstakse hüvitis ületunnitöö eest rahas – „1,5-kordse töötasuna“?
   1. Kuidas leppida töötajaga kokku töötasus?
   2. Millal ja mille eest makstakse lisatasu, preemiat ja kuidas see kajastada lepingus, töötasu arvestuse teatisel?
   3. Varasemad kohtute seisukohad
   4. Riigikohus – ületunnitöö tasu aluseks tuleb võtta kõik töötasu osaks muutunud tasud

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 8. märtsil 2024 kell 9.00–10.30
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea Rohtla enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba 25 aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerides kuni 1. märtsini 2024 kehtib soodushind 95 € + km (115,90 €), hiljem tavahind 129 € + km (157,38 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (17,08 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.