Sisukord

Sissejuhatus LEAN juhtimisse - LEAN ettevõtte simulatsioon

Jaga

Eeltutvustus

Lean juhtimine on maailmas tuntud juhtimisfilosoofia, mille märksõnadeks on väärtust loov ettevõte, kvaliteet, konkurentsivõime kasvatamine, jätkusuutlik ning pidevalt arenev ettevõte.
Lean  on praegusel hetkel maailmas juhtivaim juhtimisfilosoofia, mida kasutatakse edukalt ning tulemuslikult nii tootmis- kui ka teenindussektoris. Lean juhtimise filosoofia rakendamine on abinõu ettevõtte ekspordivõimekuse kasvule ning toodete ja teenuste lisandväärtuste leidmisel.

Koolitus on mõeldud nendele, kes peavad oluliseks ettevõtte püüdlust täiuslikkuse poole, soovivad kasvatada kasumit ning tõsta konkurentsivõimet. Lean juhtimise filosoofial põhinev pidev parendamise süsteem aitab ettevõttel saavutada oodatud tulemusi ressurssidega, mis on ettevõttes olemas, kuid mida pole kas avastatud või kasutatakse ebaefektiivselt.


Miks on Lean juhtimise filosoofia nii edukas?

•   Optimeerib ja rakendab maksimaalselt ettevõtte inimressursi ettevõtte arengus.
•    Tõhustab tootmise protsesse ning vähendab tootmiseks mittevajaminevaid ressursse.
•    Vähendab vajadust tarbetuteks rahalisteks investeeringuteks. Ressursid on olemas ettevõttes endas.
•    Vähendab tootmiseks ja/või teenindamiseks kuluvat aega.
•    Vähendab defektiga tooteid ja tõstab ettevõtte usaldust ja kvaliteeti klientide jaoks.

Käesolev koolitus annab esmase ülevaate, kuidas leida üles ettevõtte väärtus ning luua oma toodetele või teenustele lisandväärtust. Läbi praktiliste ülesannete leitakse üles ettevõtte
ressursse raiskavad tegurid.


Sihtrühm

Ettevõtete tipp- ja keskastmejuhid, sh tootmisettevõtete juhid, tehaste juhid ning kõik juhid, kes soovivad tõsta ettevõtte konkurentsivõimet, kasumlikkust ning kvaliteeti.


Teemad

Lean põhimõtted -  Lean ettevõtte simulatsioon
Koolitusel tutvustatakse Lean juhtimise põhiolemust läbi praktilise tootmisettevõtte simulatsiooni. Selgitatakse, kuidas leida üles ja kaardistada peamised ressursside raiskajad, mis ei tooda ettevõttele lisandväärtust. Selgitatakse, missugused on esimesed etapid raiskajate eemaldamiseks, kuidas organiseerida ressursside juhtimist ning millised on olulised mõõdikud olukorra kaardistamiseks ettevõtte juhtkonnale ja töötajatele.
5s ja visuaalne juhtimine
Tutvustatakse visuaalse juhtimise tööriistu ning selgitatakse, kuidas siduda tulemusmõõdikuid visuaalse juhtimise meetodiga. Visuaalne juhtimise meetod on üks tuntumaid esimesi kasutuselevõetavaid tõhusamaid vahendeid Lean ettevõttes, mis aitab saavutada efektiivselt distsipliini ning tagada ohutust. 5S töökorraldus on lihtne ja tõhus vahend esmaste raiskajate eemaldamiseks.


Aeg ja maht

12. november 2013, kell 10.00-15.30.
(6 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Hotell Euroopa (Paadi 5, Tallinn).

Pildid / - HotelEuroopa_vertikaal

NB! Parkimine Ahtri 3 Europarklas, päev 2€.


Koolitajad

Pildid / - Jari_Kukkonen

Jari Kukkonen - Vitalonga OÜ juhtimiskonsultant ja koolitaja.
Jari Kukkonen on juhtinud pikaajaliselt rahvusvahelist konsultatsioonifirmat, tal on 22 aastat rahvusvahelist kogemust juhtimiskonsultatsioonide vallas: Lean, kuluefektiivsus, kvaliteet, strateegiad, eestvedamine.  MBA - Süsteemi insener. Jari on tegelenud nii Eesti kui ka rahvusvaheliste ettevõtete motivatsioonisüsteemide  ja strateegia loomise ja juurutamisega, lisaks tulemusjuhtimise mõõtesüsteemide tulemusliku rakendamisega. Jari Kukkonen on kvaliteedijuhtimise spetsialist ning osalenud ka rahvusvaheliste kvaliteedijuhtimise hindamise žüriis, esinenud avalikel konverentsidel nii Eestis kui ka välismaal, viinud läbi nii avatud- kui ka ettevõtete- ja organisatsioonide siseseid koolitusi. Jari on litsentseeritud ISO siseaudiitorite koolitaja ning siseauditi läbiviija, Eesti ainus 20 võtme (20 Keys) litsentsi omav kvaliteedijuhtimise konsultant. Jari on aidanud juurutada arvukalt kvaliteedijuhtimissüsteeme nii kohalikes eraettevõtetes omavalitsustes kui ka sihtasutustes. Jari on olnud mitmel korral nii Eesti kui ka Euroopa ettevõtete kvaliteediauhinna hindajate komisjonis.


Meetodid

Koolitus on praktilise suunitlusega, s.t. annab teadmised ja oskused kuidas saavutada tulemusi reaalselt. Koolitusel kasutatakse Lean juhtimise simulatsiooni, analüüsi.


Maksumus

Registreerudes kuni 28. oktoobrini on soodushind 159 € + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele kehtib tavahind 179 € + 20% km.
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunasööki.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Elena Kirt 113x150

Elena Kirt
koolituskonsultant
+ 372 520 6347 | + 372 664 64 20
elena.kirt@addenda.ee
Riigihanked | Juhtimine, personaliarendus


Jaga

Arengukoostöö projekt sai joone alla

Eesti Välisministeeriumi poolt rahastatud Arengukoostöö projekt 107-2018-A „Kompleksne õppemetoodikate kasutamine ja mõjus õpetamine kõrghariduse omandamisel Valgevene ülikoolides“ sai joone alla.  Terve aasta kestnud projekti käigus uurisime koostöös Valgevene Riikliku Tehnikaülikooliga inseneride, mehhaanikute ja teiste tehnikaerialade ülikooli ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.