Sisukord

Sissejuhatus LEAN juhtimisse - LEAN ettevõtte simulatsioon

Jaga

Eeltutvustus

Lean juhtimine on maailmas tuntud juhtimisfilosoofia, mille märksõnadeks on väärtust loov ettevõte, kvaliteet, konkurentsivõime kasvatamine, jätkusuutlik ning pidevalt arenev ettevõte.
Lean  on praegusel hetkel maailmas juhtivaim juhtimisfilosoofia, mida kasutatakse edukalt ning tulemuslikult nii tootmis- kui ka teenindussektoris. Lean juhtimise filosoofia rakendamine on abinõu ettevõtte ekspordivõimekuse kasvule ning toodete ja teenuste lisandväärtuste leidmisel.

Koolitus on mõeldud nendele, kes peavad oluliseks ettevõtte püüdlust täiuslikkuse poole, soovivad kasvatada kasumit ning tõsta konkurentsivõimet. Lean juhtimise filosoofial põhinev pidev parendamise süsteem aitab ettevõttel saavutada oodatud tulemusi ressurssidega, mis on ettevõttes olemas, kuid mida pole kas avastatud või kasutatakse ebaefektiivselt.


Miks on Lean juhtimise filosoofia nii edukas?

•   Optimeerib ja rakendab maksimaalselt ettevõtte inimressursi ettevõtte arengus.
•    Tõhustab tootmise protsesse ning vähendab tootmiseks mittevajaminevaid ressursse.
•    Vähendab vajadust tarbetuteks rahalisteks investeeringuteks. Ressursid on olemas ettevõttes endas.
•    Vähendab tootmiseks ja/või teenindamiseks kuluvat aega.
•    Vähendab defektiga tooteid ja tõstab ettevõtte usaldust ja kvaliteeti klientide jaoks.

Käesolev koolitus annab esmase ülevaate, kuidas leida üles ettevõtte väärtus ning luua oma toodetele või teenustele lisandväärtust. Läbi praktiliste ülesannete leitakse üles ettevõtte ressursse raiskavad tegurid.


Sihtrühm

Ettevõtete tipp- ja keskastmejuhid, sh tootmisettevõtete juhid, tehaste juhid ning kõik juhid, kes soovivad tõsta ettevõtte konkurentsivõimet, kasumlikkust ning kvaliteeti.


Teemad

Lean põhimõtted -  Lean ettevõtte simulatsioon
Koolitusel tutvustatakse Lean juhtimise põhiolemust läbi praktilise tootmisettevõtte simulatsiooni. Selgitatakse, kuidas leida üles ja kaardistada peamised ressursside raiskajad, mis ei tooda ettevõttele lisandväärtust. Selgitatakse, missugused on esimesed etapid raiskajate eemaldamiseks, kuidas organiseerida ressursside juhtimist ning millised on olulised mõõdikud olukorra kaardistamiseks ettevõtte juhtkonnale ja töötajatele.
5s ja visuaalne juhtimine
Tutvustatakse visuaalse juhtimise tööriistu ning selgitatakse, kuidas siduda tulemusmõõdikuid visuaalse juhtimise meetodiga. Visuaalne juhtimise meetod on üks tuntumaid esimesi kasutuselevõetavaid tõhusamaid vahendeid Lean ettevõttes, mis aitab saavutada efektiivselt distsipliini ning tagada ohutust. 5S töökorraldus on lihtne ja tõhus vahend esmaste raiskajate eemaldamiseks.


Aeg ja maht

07. veebruar 2017, kell 10.00 - 15.30.
(6 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, A.H.Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus)

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Jari_Kukkonen

Jari Kukkonen - Vitalonga OÜ juhtimiskonsultant ja koolitaja.
Jari Kukkonen on juhtinud pikaajaliselt rahvusvahelist konsultatsioonifirmat, tal on 26 aastat rahvusvahelist kogemust juhtimiskonsultatsioonide vallas: Lean, kuluefektiivsus, kvaliteet, strateegiad, eestvedamine.  MBA - Süsteemi insener. Jari on tegelenud nii Eesti kui ka rahvusvaheliste ettevõtete motivatsioonisüsteemide  ja strateegia loomise ja juurutamisega, lisaks tulemusjuhtimise mõõtesüsteemide tulemusliku rakendamisega. Jari Kukkonen on kvaliteedijuhtimise spetsialist ning osalenud ka rahvusvaheliste kvaliteedijuhtimise hindamise žüriis, esinenud avalikel konverentsidel nii Eestis kui ka välismaal, viinud läbi nii avatud- kui ka ettevõtete- ja organisatsioonide siseseid koolitusi. Jari on litsentseeritud ISO siseaudiitorite koolitaja ning siseauditi läbiviija, Eesti ainus 20 võtme (20 Keys) litsentsi omav kvaliteedijuhtimise konsultant. Jari on aidanud juurutada arvukalt kvaliteedijuhtimissüsteeme nii kohalikes eraettevõtetes omavalitsustes kui ka sihtasutustes. Jari on olnud mitmel korral nii Eesti kui ka Euroopa ettevõtete kvaliteediauhinna hindajate komisjonis.


Meetodid

Koolitus on praktilise suunitlusega, s.t. annab teadmised ja oskused kuidas saavutada tulemusi reaalselt. Koolitusel kasutatakse Lean juhtimise simulatsiooni, analüüsi.


Maksumus

Registreerideskuni 24. jaanuarini 2017 on soodushind 159 € + km (190.80 €), hilisematele registreerujatele kehtib tavahind 179 € + km (214.80 €).
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

 


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunasööki.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Garantii olemus

Juba 2015. a kadus koos uue ehitusseadustiku jõustumisega seadusest tuleneva ehitise garantii nõue. Seetõttu on oluline ehituse töövõtulepingutes garantii tingimustes kokku leppida. Kuna tellija enam seadusest  tuleneva garantiiga kaitstud ei ole, on ka garantii üle tekkivaid vaidluseid järjest rohkem. Järgmises paaris uudisnupus käsitlemegi garantiid. Seekord ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.