Sisukord

Soojussõlmed ja energiasääst - tehnika ja juhtimine vastavalt EJKÜ juhendile ja teistele normatiividele. 4,5 TP (4,3 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusel keskendume soojussõlmede seadistamise ning energiasäästu tegelikule realiseerimisele automaatika abil - seda koos sidususega teiste tehnosüsteemidega, juba kehtiva ning peagi rakenduva seadusandlusega ning normidega, Euroopa komisjoni uute direktiividega. Räägime ka distantsjuhtimisest ja tehisintellektist. Vaatame üle kehivad standardid (eriti alates 1.4.2022 kehtiv EVS-EN ISO 52120-1:2022, mis asendab EVS-EN 15232-1:2017) ja normid ning ehitusautomaatikas tegelikult kasutada olevate automaatika vahendite ja lahenduste võimalused nende täitmiseks. Käsitleme enamlevinud vigu soojussõmede juhtimisel nii automaatika kui ka reguleerarmatuuri sunnitud valest valikust. Milline oleks optimaalne investeering soojussõlme juhtimisse vastavana lähituleviku nõuetele?


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade nõuetest tehnosüsteemidele ja eraldi soojussõlmele, normidest ja tänapäeva hooneautomaatika võimalustest juhtida tegelikku hoone energiakasutust. Puudutame soojussõlme juhtimise ning teenendamise valikuid, ka sagedasemaid vigu juhtimisel ning eri süsteemide koostööl, mis on juba 2025. aastal kohustuslik.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet nõuetest soojussõlmedele ja osaliselt tehnosüsteemidele
 • orienteerub kehtivates (EJKÜ2019) ja 2023. a. ning peatselt rakenduvates normides ning tehnilistes lahendutes, mis saavad seda tagada
 • tunneb hooneautomaatika tehnilisi lahendusi ning üldiseid printsiipe
 • tunneb tegelikke probleeme soojussõlme juhtimise valikul energiasäästuks
 • omab ülevaadet näidetest ja lahendustest tegelikkusest seoses valede valikutega soojussõlme teostusel

NB! Me ei käsitle nt soojusvahetite arvutamist, soojussõlme projekteerimise finesse ning tehnilisi üksikasju torustike ning sulgarmatuuri valikul ning hoone soojuskoormuse arvutamist. Samuti ei käsitle Kredeksi jms toetusi elamusektorile.
Koolitusel keskendume sisekliimat ning reguleerimise kvaliteeti (energiasäästu) tagavale valikule.


Sihtrühm

 • projeki- ja ehitustijuhid, kes vastutavad eritööde, kütte-jahutuse (HVAC) ja automaatika eest
 • kinnisvarahaldajad ning hooldajad kelle vastutusalasse ja kompetentsi jääb küte ning jahutus hoonetes
 • kütte ning jahutuse projekteerijad ja teostajad, insenerid
 • ehituskonsultandid, ehitusspetsialistid, ehitusjuhid
 • omanikujärelevalve teostajad

Teemad

Aivar Kukk käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • tehnosüsteemide, eriti soojussõlme, juhtimine ja automaatika tagamaks energiatõhususe ja sisekliima
 • tehnilise lahenduse valikust, üldised printsiibid
 • arengud ja lähema tuleviku nägemus, uut seadusandluses, standardid ja määrused
 • sisekliima nõuded, millest ei saa taganeda
 • soojussõlme skeemid ja põhimõtted, probleemid, enamlevinud vead; mida teha et investeering vastaks tänastele ning lähituleviku nõuetele
 • näiteid ja lahendusi tegelikkusest seoses valede valikutega soojussõlme teostusel
 • juhtimine ja optimeerimine, EVS-EN ISO 52120-1:2022 ja RKAS „tehnilised nõuded“
 • distantsilt mõõtesdeadmete lugemine, juhtimine ning tehisintellekt, võimalused ning saavutatav energiasääst

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 4,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 25. oktoobril 2023 kell 10.00–13.30
(4 akadeemilist tundi + 15 minutit küsimustele)

Koolituse ajakava:
10.00-11.30 koolitus
11.30-11.45 paus
11.45-13.30 koolitus, s.h viimased 15 minutit küsimustele

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Aivar Kukk 2022

Aivar Kukk, volitatud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutuseinsener, tase 8, EKVÜ liige, EJKÜ soojussõlmede juhiste töörühma liige

Aivar Kukk on automaatika ja eritöödega seotud alates Harju Elektri STV-st läinud sajandil. Ta on olnud 7 aastat Danfossi automaatika müügijuht ning 14 aastat (kuni 1.1.2022) Siemensi hooneautomaatika (SI BT CSV - Control Products and Systems) müügijuht. Koolitaja kogemust on Aivar Kukel ligi paarkümmend aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited ja soovitused, küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 13. oktoobrini 2023 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.