Sisukord

Veebiseminar - Soome uus tulorekisteri ja palgaarvestus!

Jaga

Eesmärk

Alates 1.1.2019 tuleb Soomes tasu töötamise või teenuse osutamise eest deklareerida tuluregistris. Tulorekisteri on riiklik elektrooniline andmebaas, kuhu ettevõtjad saadavad töötajate palgaandmed ning kust riiklikud asutused seda näevad ja kasutada saavad. Soome Maksuamet on välja toonud juhised ja soovitused uue registri kasutamiseks ning andmete esitamiseks. Tuluregistri näol on tegemist väga suure muutusega, kuna varasemalt palgamakseid ei isikustatud ning koondaruanne esitati alles aasta lõppedes. Nüüd peab väljamakse teostaja tuluregistrisse deklareerima väljamaksed viie päeva jooksul, alates maksepäevast. Väljamaksete teade esitatakse eraldi iga isiku ja iga maksepäeva kohta. Milliseid makseid tuleb esitada ning kuidas seda teha, käsitlemegi praktilisel veebiseminaril. 


Sihtrühm

Raamatupidajad ja kõik teised, kes Soome palgamaksetega kokkupuudet omavad.


Teemad

Christer Haimi vaatab üle kõik andmed, mida tulorekistrile esitama peab:

  • väljamakse saaja
  • väljamakse kuupäev
  • töö- ja teenustasud
  • mitterahalised hüvitised (erisoodustused)
  • päevarahad, toidurahad, sõiduhüvitised.
     

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 24. septembril 2019 kell 11.00–12.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. 
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Christer Haimi

 

Christer Haimi, CH Konsultatsioonid OÜ juhataja

Christer Haimil on pikaajaline ja praktiline kogemus Soome maksuarvestuse ja raamatupidamise korraldamisel ning tekkinud kliendiprobleemide lahendamisel.


Maksumus

Registreerudes kuni 12. septembrini 2019 on veebiseminari soodushind 59 € + km (70,80 €), hilisematele registreerujatele tavahind 79 € + km (94,80 €). Kõigil seminaril osalejatel on võimalik osta 30 päevane seminari järelekuulamise õigus, mille hind on 12 € + km (14,40 €).

Kellel tekib aga seminari ja nõuannete vajadus juba enne 24. septembrit, siis soovitame kuulata samateemalist videokoolitust. Selle saate tellida siit!

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 55 662 741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.