Sisukord

Veebiseminar - Soovitused kaugtöö lepingu sõlmimisel

Jaga

Eeltutvustus

Umbes pooled Eesti tööandjad võimaldavad kaugtööd. Kaugtööga seotud küsimustest ei ole võimalik paljudel ettevõtetel enam mööda vaadata, kui soovitakse leida ja hoida väärt töötajaid ning suurendada efektiivsust ning saada konkurentsieeliseid. Kuigi lepingule, millega võimaldatakse muuhulgas kaugtööd, kehtivad tavapärased töölepingu sõlmimise põhimõtted ja reeglid, vajavad kokkuleppe teatud aspektid tavapärasest kõrgemat tähelepanu. 


Eesmärk

Veebiseminaril arutleme, milliseid riske kaugtöö võimaldamine tööandjale võib põhjustada ning, kuidas neid riske annaks lepingu kujundamisel vältida või minimeerida.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab, millist lepingut sõlmida kaugtöö puhul
 • teab, milliseid riske kaugtöö võimaldamine tööandjale võib põhjustada
 • oskab lepingu koostamisel vältida ja minimeerida riske

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised personaliküsimuste eest vastutavad isikud.


Teemad

Veebiseminaril käsitleme teemasid:

 • kaugtöö mõiste – millisel juhul on tegemist kaugtööga ning millisel juhul mitte
 • kas sõlmida kaugtöö võimalusega tööleping või hoopis võlaõiguslik töö tegemise leping
 • töö tegemise koha kokkulepe kaugtöö võimaldamisel
 • mida kaugtöö kokkuleppe puhul rõhutada töötaja tööülesannete kirjelduse puhul
 • kaugtöö ja töökorralduse reeglid ja kokkulepped
 • kaugtöö ja töötervishoiu- ja tööohutuse nõuete täitmine
 • töötaja kulude hüvitamise kokkulepped
 • kaugtöö ja maksuriskid

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 13. veebruaril 2020 kell 10.00–11.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Elena Lass

Elena Lass, Advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee

Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja, Personalipraktik jne.

 


Meetodid

Loeng, küsimustele vastamine.


Maksumus

Registreerides kuni 7. veebruarini 2020 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve. 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+ 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee 

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 garantii

Kuna pärast ehitusseadustiku jõustumist seadusest enam ehitisele garantiid ei tulene (jättes kõrvale tarbijale ehitatava eramuga seonduva nõuete esitamise lihtsustatud korra), siis on viimastel aastatel järjest aktuaalsemaks muutunud garantii küsimused. Ka garantiid käsitlevaid vaidlusi on praktikas märkimisväärselt rohkem. ETÜ 2013 garantii regulatsioon kehtib siis, kui ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.