Sisukord

Veebiseminar - Tööõigus eriolukorra järgselt. Töötasu hüvitis, sh mõju puhkusetasudele

Jaga

Eeltutvustus

Oled lahkesti palutud neljapäeval, 18. juunil kell 9.00 osalema veebiseminaril, kus räägime töösuhetest eriolukorra lõppemise järgselt: töölepingu muutmise, töötasu väljamaksmise ja Töötasu hüvitise taotlemise korrast juunis, töölepingu lõpetamise, sh koondamise, põhilistest alustest!

Anname Teile professionaalset nõu:

 • Kuidas arvutada vähendatud ja keskmist töötasu?
 • Millised on töötasu hüvitise taotlemise reeglid ja riskid? 
 • Milline on töötasu hüvitise mõju puhkusetasudele.
 • Millised on marjakasvatajate palgatoetuse reeglid.
 • Millised on õiguspärased võimalused töökoormust ning töötasu muuta, kui Töötukassa meetmeid ning TLS § 37 enam kohaldada ei saa?
 • Töölepingu lõpetamise (sh koondamise ja kollektiivse koondamise) põhilised reeglid.

Vastame Teie küsimustele nii seminari ajal kui ka lõppedes.


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ettevõtte omanikele, tegev- ja personalijuhtidele ning raamatupidajatele teadmisi Töötukassa töötasu hüvitamise kriteeriumidest ning korrast juunis 2020, sh hüvitise mõjust puhkusetasule. Jagame nõu, mida teha kui TLS § 35 (töötasu maksmine töö mitteandmisel) ja § 37 (töötasu vähendamine) enam rakendada ei saa. Samuti kõneleme koondamisest ning muudest olulistest töölepingu nüanssidest.


Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised palga ja väljamaksete eest vastutavad isikud.


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • Palgahüvitis mai vs juuni 2020
 • Töötukassale taotluse esitamise reeglid, tõendamine ning riskid.
 • Marjakasvatajate palgatoetuse reeglid. 
 • TLS § 37 ja § 35 kohaldamise eeldused ja teavitamine
 • TLS § 37 ja § 35 – kuidas arvutada vähendatud ja keskmist töötasu?
 • Palgahüvitise mõju puhkusetasudele
 • Töötasu arvutamine ja arvestamine koos Töötukassa hüvitisega
 • Tööandja kohustused töötaja ees Töötukassalt hüvitise taotlemisel
 • Millised on õiguspärased võimalused töökoormust ning töötasu muuta, kui Töötukassa meetmeid ning TLS § 37 enam kohaldada ei saa?
 • Töölepingu lõpetamise (sh koondamise ja kollektiivse koondamise) põhilised reeglid
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 18. juunil 2020 kell 9.00–10.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.

NB! Veebiseminari lingi saadame Teile meiliaadressile, mille sisestate koolitusele registreerimisel. Seetõttu palume olla hoolikad meiiliaadressi sisestamisel.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, ADVOKAADIBÜROO LMP advokaat

Jaanika on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega.
Jaanika on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommuniaktsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
Koolitajana proovib Jaanika leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

69  € + km (82,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.