Sisukord

24/7 koolitus - Töötamine graafiku alusel: pühad, lühendatud tööpäevad, tööajapiirangud ning puhkeajanõuded, normtunnid ja töötasu arvutamine (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Aasta algas muudatustega töölepingu seaduses ja mitmetes seonduvates määrustes. Euroopa Kohus andis graafiku alusel töötajatele juurde täiendavat puhkeaega ning lähtudes uutest tõlgendustest hakkab Tööinspektsioon töö- ja puhkeaja nõuete üle teostama ka järelevalvet. 
Koolitusel selgitab jurist Thea Rohtla (Rohtla Law Office) Euroopa Kohtu otsust, millest tulenevalt ka meie Tööinspektsioon alates 2024. aastast iganädalase puhkeaeja kestvust uuel moel tõlgendama hakkab. Anname põhjaliku ülevaate kuidas sobitada normtunnid graafiku alusel töötava töötaja tööaja arvestusperioodi ning mida teha olukorras, kui on oht, et tekivad ala- või ületunnid? Kuidas teha ja vormistada töögraafiku muudatusi? Milliseid erisusi toovad riigipühad kaasa nii tööajagraafikusse kui ka töötasu maksmisse. Kuidas plaanida puhkusi graafiku alusel töötava töötaja tööajakavasse ja kuidas nende puhkused ja haigestumised mõjutavad normtunde? Kas ja millal tööajanorm väheneb töövõimetuslehel oldud aja võrra? 
 
Koolituse eesmärk on anda ülevaade küsimustest, mis võivad tekkida graafiku alusel töötavate töötajate töökorralduse ja töötasude osas. Toome Teieni kõige värskema kohtupraktika!
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
  • tunneb tööseaduse regulatsiooni

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • tööaja kokkulepped – koormus, tööaja korraldus
  • öötöö, ületunnitöö, valveaeg
  • tööaja lühendamine enne rahvus- ja riigipühi
  • vahetuste ajakava (graafik), sh muutmine; tööajakava vs tööajaarvestus
  • kuidas mõjutavad normtunde pühad, puhkused, haigestumised
  • summeeritud tööaeg ja töötasu arvutamine – kas leppida kokku ajatasus, tükitasus või neid kombineerida?
  • kuidas arvestada töötasu summeerimisperioodil ala- või ületundide tekkimisel või ületunnitöö vaba ajaga hüvitamisel
  • ülevaade aktuaalsest töövaidluskomisjoni ja kohtupraktikast

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea Rohtla enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba 25 aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

129 € + km (157,38 €). 


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.