Sisukord

Väikeplokkidest kivikonstruktsioonid. 6 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Väikeplokid on tänasel päeval kõige enamkasutatav materjal kivimajade ehitamisel. Põhjuseks on jõudsam töö võrreldes traditsiooniliste tellisseinte ehitamisega. Väikeplokkide valik on üsna lai ning hõlmab erinevatest materjalidest ja erinevate omadustega plokke. Kõikide plokkide puhul on eesmärgiks hoone sein, mida saaks võimalikult hõlpsasti nii seest kui väljast viimistleda ning millel oleks veel mingeid just sellele plokile eripäraseid eeliseid. Näiteks saab poorbetoonplokkidest laduda piisava soojapidavusega välispiirde täiendavat soojustust kasutamata, betoonõõnesplokkidest saab õõnsusi täisbetoneerides ja armeerides väga hea survetugevusega seina, mis võimaldab ploki kasutamist ka korrusmajade ehitamisel. Uuemad tulijad on Soomes toodetavad soojustusega betoonõõnesplokid, mida on hakatud ka meil ehituses kasutama.
Käesoleva koolituse käigus võetakse kogu see kirju teema kompaktselt kokku ja vaadeldakse Eestis kõige enam kasutatavaid plokitooteid.


Eesmärk

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

  • teab erinevate ehitusplokkide omadusi ja eripärasid ning oskab otsustada nende kasutamise võimaluste üle hoonete ehitamisel

Sihtrühm

Projektijuhid, objektijuhid, väikefirmade juhid ja järelevalveinsenerid.


Teemad

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • väikeplokkide liigid, nende mehhaanilised ja ehitusfüüsikalised omadused
  • plokkide, mörtide ja müüritiste survetugevused; koormusolukorrad
  • väikeplokkidest müüritiste armeerimine, armatuuride liigid
  • avade sildamine väikeplokkidest seintes, plokimaterjalist sillused ja raudbetoonsillused
  • keramsiiplokkidest müüritis (näiteks Fibo)
  • betoonõõnesplokkidest müüritis (näiteks Columbia kivi)
  • raketisplokkidest müüritis (näiteks Betoneksi raketisplokk)
  • poorbetoonplokkidest müüritis (näiteks Bauroc)
  • soojustusega betoonõõnesplokkidest müüritis (näiteks Lakka-kivi ja Lammi-kivi)

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 21. novembril 2023 kell 10.00–15.30
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 paus
14.00–15.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Tõnu Peipman

Tõnu Peipman, volitatud ehitusinsener, tase 8

 

Tõnu Peipman on volitatud ehitusinsener, tase 8, kes on pikki aastaid töötanud ehitusinseneri ning vastutava projekteerijana. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa, betoonkonstruktsioonide ehitaja ja puusepa kutseeksamite komisjonide liige. 

 


Meetodid

Loeng ja näited räägitu rakendamisest konstruktsiooniosa projektides. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 10. novembrini 2023 kehtib soodushind 179 € + km (214,80 €), hiljem tavahind 209 € + km (250,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.