Sisukord

Veebiseminar - Välismaalaste töötamine Eestis

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Oled lahkesti palutud reedel, 27. novembril kell 9.00 osalema veebiseminaril, kus räägime välismaalaste töötamisest, lepinguvormidest ja töötasust ning välismaalaste seaduse olulisematest jõustunud ning eelseisvatest muudatustest! Teema on meedia tulipunktis, kuid vigade vältimiseks on oluline tunda seadust!

Anname Teile professionaalset nõu:

 • Kuidas tööd korraldada edukalt regulaarselt lühiajalise töötamise registreerimise kaudu?
 • Millised on välismaalasega sõlmitavad lepingud?
 • Millised on välismaalaste tasustamise viisid ja kohustused.

Vastame Teie küsimustele nii seminari ajal kui ka lõppedes.


Eesmärk

Anname ülevaate välismaalaste, nii EL kui ka kolmandate riikide kodanike ja kodakondsuseta isikute, töötamise võimalikkusest Eestis.


Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised.


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • Kes on välismaalane? Millisel alusel saab välismaalane Eestis töötada?
 • Praktilisi näiteid, kuidas tööd korraldada edukalt regulaarselt lühiajalise töötamise registreerimise kaudu! 
 • Kuidas toimida, kui soovitakse siiski elamisloaga välismaalane tööle saada?
 • Usaldusväärse ettevõtja mõiste. Kuidas näeb välja praktikas selle rakendamine? Millele võiks ettevõtjad tähelepanu pöörata?
 • Välismaalastega sõlmitav lepinguvorm (tööleping vs võlaõiguslik leping) ja töötasu
 • Olulisemad välismaalaste seaduse muudatused 2020 (sh kutsuja kohustuste laiendamine ja uued sanktsioonid, tõendamiskoormise muutus) ja järgmised planeeritavad muudatused (sh lisatingimused lühiajalisele töötamise registreerimisele ja hooajatööliste uued palgakriteeriumid)
   
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 27. novembril 2020 kell 9.00–10.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.

NB! Veebiseminari lingi saadame Teile meiliaadressile, mille sisestate koolitusele registreerimisel. Seetõttu palume olla hoolikad meiiliaadressi sisestamisel.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaadibüroo Pallo & Partnerid advokaat

Jaanika on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega.
Jaanika on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommuniaktsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
Koolitajana proovib Jaanika leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 23. novembrini kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79  € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelvaatamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda e- akadeemias. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks uued piirangud

Vabariigi Valitsuse 12.11.2020. a korraldusega kehtestati Eestis uued piirangud COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks. Üldistatuna tuleb uute piirangutena järgida ja täita alljärgnevat. Kaupluse müügisaalides ja kaubandusettevõtetes tuleb järgida 2+2 reeglit – liikudes maksimaalselt kahekesi ja hoides teistest vähemalt 2-meetrilist vahemaad. Erandiks on perekonnad ning ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.