Sisukord

Veebiseminar - E-kaubandusega seotud maksuriskid

Jaga

Eeltutvustus

Millist spetsiifikat omab e-kaubandus maksunduse vaatenurgast?
Millistele nüanssidele on mõistlik tähelepanu pöörata, et mitte eksida?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele annab veebiseminaril vastused Tõnis Jakob, kes on OÜ Marisett juhtiv maksukonsultant ja audiitor.

Koolitusel osalejale selgitatakse e-kaubanduse käibemaksuga seotud keerukusi ja spetsiifikat. Kaupade ja teenuste müügi spetsiifika. Elektrooniliste teenuste käibemaksu reegleid 2014. ja muudatusi alates 2015. aastast.
Samuti on tähelepanu all käibe tekkimise koht ja millal tekib vajadus registreerida ettevõte välisriigis käibemaksukohustuslaseks.
Tähelepanu saavad ka käibemaksu määr sõltuvalt ostjast ja ostja isiku kindlaksmääramisega seotud probleemid. Nullmääraga tehingud ning nende tõendamine.


Eesmärk

Anda kompaktne ülevaade e-kaubanduse tehingute käibemaksuga maksustamise sätetest ja probleemidest.


Sihtrühm

Ettevõtete pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid.


Teemad

  • Kauba ja teenuse käibe tekkimise koht
  • Elektroonilised teenused 2014. ja muudatused alates 2015. aastast
  • Ostja isiku kindlaksmääramine
  • Rakendatav käibemaksumäär sõltuvalt tehingu asjaoludest
  • Piiriüleste tehingute spetsiifika
  • Millal tekib vajadus ja kohustus registreerida käibemaksukohustuslaseks välismaal
  • Tehingute tõendamise probleemid

Aeg ja maht

27. veebruar 2014, kell 11.00 - 12.30


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist.   
Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Registreerudes kuni 13. veebruarini on soodushind 39 EUR + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 49 EUR + km.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Pildid / - Rahel Lindpärg 113x150

Rahel Lindpärg
koolituskonsultant
+372 556 95 775 | + 372 664 64 20
rahel.lindparg@addenda.ee
Raamatupidamine | Juriidika | Teenindus


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.