Sisukord

Veebiseminar - Finantskirjaoskus

Jaga

Eeltutvustus

Finantskirjaoskuse veebiseminar on mõeldud kõigile, kellel on vaja mõista, planeerida ja juhtida majandusüksuse rahaasju ning finantsarvestuse süsteemi.

Oluline on see ka neile, kes tegelevad vaid teatud lõikudega majandusüksuse tegevuses, andmete sisestamise ja/või materjalide ettevalmistamisega.

Tähtis on näha majandusüksust tervikuna, ühtse toimiva süsteemina, et aru saada erinevate tegevuste omavahelistest seostest ja nende mõjust finantstulemustele.

Seminaril mängime läbi mõned situatsioonid, millele pakume välja erinevad lahendused ja analüüsime, kuidas need mõjutavad finantsaruandeid.

Finantsaruanded on nagu kroonika, mis annab ettevõttes toimunud majandustehingutest pildi numbrite keeles. Oluline on see, et kõik kirjapandu oleks mõistetav nii sellele, kes seda kirjutab kui sellele, kelle jaoks seda kirjutatakse.


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaatlik pilt finantsarvestusest, et mõista finantsaruannete olemust, sisu ja osatähtsust majandustegevuses.


Sihtrühm

Ettevõtte juhid, projektijuhid, müügi- ja ostujuhid, assistendid, raamatupidajad.


Teemad

 • Finantskirjaoskus – kellele ja miks see on vajalik?
 • Finantsarvestus – majandusarvestuse tähtis osa
 • Finantsaruanded – keskendume 4 põhiaruandele ja nende omavahelistele seostele
 • Praktilised situatsioonilahendused :
  - Kasutus- või kapitalirendi lepinguga soetatud põhivara kajastamine finantsaruannetes
  - Varude arvestus finantsaruannetes – Fifo, kaalutud keskmise, standardhinna, viimase ostuhinna või jaehinna meetodi valiku puhul
  - Maksude kajastamine finantsarvestuses
  - Projektide kajastamine finantsaruannetes
  - Dividendide jaotamise ettepaneku ja otsuse kajastamine finantsaruannetes
 • Finantsarvestuses on tähtis luua kõigile ühtne mõistetav süsteem
 • Kokkuvõte. Küsimuste-vastuste ring.

Aeg ja maht

30. aprill 2014, kell 11.00-12.30


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Anu Allikvee

Anu Allikvee on osaühing AR Tähelend juhataja. AR Tähelend osutab raamatupidamisteenuseid alates aastast 1994.
Kõrghariduse on ta omandanud Tartu Ülikoolis filoloogia teaduskonnas ning korral majandusteaduskonnas ärijuhtimise magistriõppes. Samuti on ta läbinud erinevad finantsalased koolitused, sealhulgas ka rahvusvaheliste raamatupidamisstandardite ja audiitorite ettevalmistuse kursuse ning hoidnud end pidevalt kursis erinevate majandustarkvarade ja nende kasutamisvõimalustega.

Raamatupidamisalal on Anu töötanud ligi 25 aastat. Viimased 20 aastat on ta juhendanud teiste raamatupidajate tööd, nõustanud ettevõtjaid ja koolitanud välja raamatupidajaid. Koolitajana räägib Anu lihtsalt, põhjalikult, praktiliste näidetega ja oma kogemuste baasil.

Ta teeb tihedat koostööd mitme majanduskooliga ja ta on pidanud loenguid Tallinna Transpordikoolis ja Tallinna Tehikaülikoolis. 2013. aastal oli Anu kaasatud majandusarvestuse eriala riikliku õppekava uuendamise töörühma.

2006. aastal avaldati Anu poolt kirja pandud raamatust „Raamatupidamise sise-eeskirjade koostamine“ 2 trükki. Anul on plaanis avaldada veel raamatupidamisalaseid kirjutisi, mis on mõeldud nii raamatupidajatele kui ettevõtjatele.


Maksumus

Registreerudes kuni 18. aprillini on soodushind 39€ + 20% km, hilisematele registreerujatele tavahind 49€ + km.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Pildid / - Rahel Lindpärg 113x150

Rahel Lindpärg
koolituskonsultant
+372 556 95 775 | + 372 664 64 20
rahel.lindparg@addenda.ee
Raamatupidamine | Juriidika | Teenindus


Jaga

Kes on sinu sõbrad ehk toimingupiirangu rikkumisest riigihangetes

Meediast saab lugeda Tartu endise abilinnapea kaasusest ning selle jõudmisest maakohtusse. Prokuratuur süüdistab endist abilinnapead toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses. Loe siit. Kuna isikut tuleb kuni süüdimõistva kohtuotsuseni käsitada süütuna, siis süüdistatava nime siin blogis avaldama ei hakka. Nimetatud loost koorub aga prokuratuuri nägemus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.