Sisukord

Veebiseminar - Hooldus- ja suhtlusõiguse vaidlused

Jaga

Eeltutvustus

Olete lahkesti palutud 28. jaanuaril 2021 kell 11.30 osalema veebiseminaril, kus kõneleme hooldus- ja suhtlusõiguse vaidlustest. Toome Teieni aktuaalse kohtupraktika!

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida seminari 30-päevane järelvaatamise õigusPalume sellisel juhul registreerumisel märkida lisainfo lahtrisse „ei osale reaalajas. Soovin järelvaatamist“. 


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda vastuseid enamlevinud küsimustele:

 • Mis on hooldusõiguse sisu ning vanema kohustused hooldusõiguse teostamisel?
 • Kuidas teostavad lahus elavad vanemad otsustusõigust? Milliseid asju tohib lahus elav vanem otsustada üksi ja millised otsused peavad vanemad ühiselt vastu võtma?
 • Millal saab hooldusõigust piirata, peatada, ära võtta, ning taastada. Millisel juhul on võimalik ja vajalik ühise hooldusõiguse lõpetamine?
 • Mis vahe on ühise hooldusõiguse lõpetamisel ja ainuhooldusõiguse üleandmisele ühele vanemale ja otsustusõiguse andmine ühele vanemale.
 • Mis on suhtlusõiguse sisu ning kuidas teostada vanemate ja lapse suhtlusõigust.
 • Suhtluskorra kokkulepete täitmine (lastekaitseametniku juures sõlmitud suhtluskord, notaris sõlmitud suhtluskord jmt) ning kohtu poolt määratud suhtluskorra täitmine täitemenetluses. 

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab hooldusõiguse sisu, sh otsustusõiguse põhiprintsiipe
 • teab hooldusõiguse piiramise, peatamise, äravõtmise ja taastamise põhiprintsiipe
 • on teadlik suhtluskorra kokkulepete sõlmimise põhimõtetega.

Sihtrühm

lastekaitsespetsialistid, sotsiaaltöö ametnikud ning teised huvilised


Teemad

Advokaat Kristina Viznovitš toob välja  seadusesätted ja kohtupraktika järgmistel teemadel:

 • hooldusõigus
 • otsustusõigus
 • hooldusõiguse piiramine, peatamine, äravõtmine, ühise hooldusõiguse lõpetamine
 • hooldusõiguse vs otsustusõiguse andmine ühele vanemale
 • suhtlusõigus
 • suhtluskord
   

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 28. jaanuaril 2021 kell 11.30–13.00.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust.
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

 

Pildid / - Kristina Viznovits

Kristina Viznovitš, advokaadibüroo Pallo & Partnerid advokaat

Kristina tegutseb õiguslike probleemide lahendamisel mitmes valdkonnas, eelkõige andmekaitse ning perekonnaõiguse valdkondades.


Meetodid

Loeng, praktilised näited ning aktuaalne kohtupraktika.


Maksumus

soodushind 59 € kehtib registreerumisel kuni 20. jaanuarini. Hiljem tavahind 79  €.
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta täiendav 30 päevane veebiseminari järelvaatamine hinnaga 12 €. 

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida seminari 30-päevane järelvaatamise õigus, mis on võrdsustatud seminaril osalemise tasugaPalume sellisel juhul registreerumisel märkida lisainfo lahtrisse „ei osale reaalajas. Soovin järelvaatamist“ ning täiendavat järelvaatamist (hinnaga 12 €), siis soetada tarvis ei ole. 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 – Kvaliteedi ja mahu küsimused

Oma blogipostitustes räägime täpsemalt Ehituse töövõtulepingute üldtingimuste (ETÜ 2013) regulatsioonidest. Praktikas kasutatakse ETÜ 2013 tingimusi võrdlemisi sageli, kuid kahjuks ei tea pooled tihti, milliseid regulatsioone ETÜ 2013 üldse sisaldab. See viib arusaamatuste ja vaidluste tekkimiseni, sest osapooled ei ole endale kokku lepitud käitumisreegleid tegelikult ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.