Sisukord

Veebiseminar - Kokkuvõte aktuaalsetest seadusmuudatustest ning noppeid õigusprobleemidest

Jaga

Eeltutvustus

Grant Thornton Rimess OÜ korraldab 2014 talve- ja kevadhooajal kaks järgmist praktilist ja kasulikku seminari:

„Kokkuvõte aktuaalsetest seadusmuudatustest ning noppeid õigusprobleemidest“
Assortii piirülese äritegevusega seotud maksu ja õigusteemadest

Esmakordselt on Teil võimalik nimetatud teemadest osa saada veebiseminari vormis.


Teemad

Kokkuvõte aktuaalsetest seadusmuudatustest ning noppeid õigusprobleemidest

  • Lühiülevaade põnevamatest seadusemuudatustest, mis jõustuvad 2014.
  • Ettevõtte või selle osa üleandmine nii käibemaksu kui ka muus õiguslikus tähenduses
    Vastavalt käibemaksuseadusele ei käsitleta käibena ettevõtte või selle osa üleandmist. Kuidas ja mille alusel saab kindlaks teha, kas tegemist on kauba müügiga või ettevõtte üleandmisega KMS tähenduses? Ühel juhul ei teki käivet ega sisendkäibemaksu mahaarvamise õigust ja teisel juhul on tegemist kauba käibega ning tekib ka sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus. Kumba juhtumit eelistada?
  • Keskmise töö- ja puhkusetasu arvestus
    Käsitlemist leiavad erinevad rakendusteemad, mis on endiselt aktuaalsed ka peale määruse 1.01.2012 muudatusi.
  • Ettevõtlusega mitteseotud kulud – kas teenust tegelikult ka osutati?
    Eesti maksuamet pöörab olulist tähelepanu teenuste, sealhulgas konsultatsiooniteenuste, õigsuse kontrollimisele. Arvestades senist kontroll- ja kohtupraktikat, siis arve ei ole piisav tõendamaks, et teenuseid on tegelikult osutatud arvel näidatud mahus ja summas. Pakume vastuseid maksuameti tüüpküsimustele: kas teenust on reaalselt osutatud arvel näidatud mahu ja summa ulatuses, kas maksumaksja on saanud hüve, kuidas on soetatud teenus seotud ja vajalik ettevõtluses ja kas tegemist on teenusega või pigem varjatud palgaga.

Aeg ja maht

25. veebruar 2014, kell 09.30 - 11.30.


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tõnis Elling

Tõnis Elling on olnud Grant Thornton Rimess OÜ maksunõustaja juba üle 4 aasta. Tõnis on spetsialiseerunud kaudsetele maksudele, peaasjalikult käibemaksule. Samuti esindab ta kliente maksuvaidlustes Maksu- ja Tolliametis ning teistes riigiasutustes.
Lisaks pikaajalisele praktilisele kogemusele maksunduse valdkonnas, on Tõnis juba 9 aastat Sisekaitseakadeemia Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja/lektor. Akadeemilises töös on Tõnis samuti keskendunud kaudsete maksude õpetamisele.

Pildid / - Eneli Perolainen

Eneli Perolainen on Grant Thornton Rimess OÜ õigusnõustamise osakonna juht alates 2010.aastast. Enne Grant Thornton Rimess OÜ’ga liitumist töötas ta tehingute nõustamise osakonna juhtivnõustajana Ernst & Young Baltic AS-s. Tal on rohkem kui 10 aastane kogemus õigusnõustamises, restruktureerimistes, ühinemistes ja jagunemistes ning nõustamisteenuste osutamises. Tema peamine roll on luua esmane kontakt kliendiga ja tagada projekti läbiviimine kõrgel professionaalsel tasemel.
Eneli on esinenud Finantskolledži aastakonverentsil ja viinud läbi mitmeid sisekoolitusi.

Pildid / - Kristjan Järve

Kristjan Järve on Grant Thornton Rimess OÜ maksunõustamise osakonna juht, kes töötab ettevõttes alates 1999. aastast. Tal on rohkem 14 aastane kogemus maksu- ja ärinõustamises. Tema roll on mõista klientide äritegevuses peituvaid maksuriske ning kasutamata võimalusi. Samuti nõustada piirüleste laienemiste ja erinevate restruktureerimiste maksuefektiivset läbiviimist ning selle järgseid siirdehindasid.
Kristjan on lisaks GT kliendikoolitustele esinenud erinevatel seminaridel ning koolitustel nagu Pärnu Raamatupidamiskonverents, Äripäeva Maksuviidad, Eesti Raamatupidamisettevõtete Liidu liikmetele, EAS/Tartu linnavalitsuse koostöös Ärivõimalused Skandinaaviamaades ja paljud teised.


Maksumus

50€ + km osaleja kohta.

Grant Thornton Rimess OÜ klientidele on osalemine tasuta.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Pildid / - Rahel Lindpärg 113x150

Rahel Lindpärg
koolituskonsultant
+372 556 95 775 | + 372 664 64 20
rahel.lindparg@addenda.ee
Raamatupidamine | Juriidika | Teenindus


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.