Sisukord

Veebiseminar - Töölepingu muutmine ja Töötukassa hüvitise taotlemine

Jaga

Eeltutvustus

Eriolukord on kaasa toonud olukorra, kus tööandjad on sunnitud kasutama töölepingu seaduse § 35 (töötasu maksmine töö mitteandmisel) ja § 37 (töötasu vähendamine)  ehk rahavasuus tuntud sundpuhkuse ja palgavähendamise paragrahve. Raskustesse sattunud ettevõtjatel on võimalus Töötukassast taotleda töötajatele hüvitist! 

Olete lahkesti palutud 28. aprillil kell 9.00 osalema veebiseminaril töölepingu muutmise, töötasu väljamaksmise ja taotlemise korrast. 

Anname Teile professionaalset nõu:

 • milline on korrektne töötasu vähendamise teade.
 • Kuidas käib töötasu arvestamine kuutasu, tunnitasu, osalise tööaja, summeeritud tööaja ja teiste erijuhtude puhul. 
 • Millised on töötasu hüvitise taotlemise reeglid ja riskid.
 • kes mida TSD-l deklareerib
 • milline on Töötukassa hüvitise mõju hilisemale puhkusetasule ja haigushüvitistele
 • Millised on õiguspärased võimalused töökoormust ning töötasu muuta, kui Töötukassa meetmeid ning TLS § 37 enam kohaldada ei saa

Vastame Teie küsimustele nii seminari ajal kui ka lõppedes.


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ettevõtte omanikele, tegev- ja personalijuhtidele ning raamatupidajatele teadmisi Töötukassa töötasu hüvitamise kriteeriumidest ning korrast. Anname selgituse TLS § 35 (töötasu maksmine töö mitteandmisel) ja § 37 (töötasu vähendamine) rakendamise kohta. 


Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised palga ja väljamaksete eest vastutavad isikud.


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • TLS § 37 töötasu vähendamise eeldused ning protsess, näide korrektsest teatest;
 • Töötasu arvestamine TLS § 37 alusel, sh kuutasu, tunnitasu, osaline tööaeg, öötöö, ületunnitasu, summeeritud tööaeg, töö mitteandmisel;
 • TLS § 35 keskmise töötasu säilitamine;
 • Töötukassale taotluste esitamise reeglid, tõendamine ning riskid;
 • Töötasu ja puhkusetasu arvutamine koos Töötukassa hüvitisega, lisaks, kes mida TSD-s deklareerib;
 • Töötasu arvestamine, kui tööandja taotleb töötasu hüvitist Töötukassa kaudu;
 • Tööandja kohustused töötaja ees Töötukassalt hüvitise taotlemisel;
 • Töötasu vähendamise ja Töötukassa töötasu hüvitise mõju hilisemale põhipuhkuse tasu ja haigushüvitise arvestamisel;
 • Millised on õiguspärased võimalused töökoormust ning töötasu muuta, kui Töötukassa meetmeid ning TLS § 37 enam kohaldada ei saa?
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 28. aprillil 2020 kell 9.00–10.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.

NB! Veebiseminari lingi saadame Teile meiliaadressile, mille sisestate koolitusele registreerimisel. Seetõttu palume olla hoolikad meiiliaadressi sisestamisel.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, ADVOKAADIBÜROO LMP advokaat

Jaanika on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega.
Jaanika on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommuniaktsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
Koolitajana proovib Jaanika leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 24. aprillini kehtib soodushind 49 € + km (58,80 €), hiljem tavahind 69  € + km (82,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 garantii

Kuna pärast ehitusseadustiku jõustumist seadusest enam ehitisele garantiid ei tulene (jättes kõrvale tarbijale ehitatava eramuga seonduva nõuete esitamise lihtsustatud korra), siis on viimastel aastatel järjest aktuaalsemaks muutunud garantii küsimused. Ka garantiid käsitlevaid vaidlusi on praktikas märkimisväärselt rohkem. ETÜ 2013 garantii regulatsioon kehtib siis, kui ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.