Sisukord

Veebiseminar - Tuleohutuse seaduse muudatused 2021

Jaga

Eeltutvustus

1. märtsil 2021 jõustuvad tuleohutuse seaduse muudatused, mis puudutavad Eestis olulisel määral ligi 10 000 hooneomanikku, kus asuvad kas suuremad bürood, koolid-lasteaiad, garaažid või tootmis- ja laohooned.

Seaduse muudatuse eesmärk on suurendada Eestis tuleohutute objektide hulka, teadvustada inimestele nende endi vastutust tuleohutusnõuete täitmisel, vähendada tules hukkunute arvu ning luua senisest paindlikumad võimalused avaliku ja erasektori koostööks. 

Tuleohutuse seadus sätestab füüsiliste ja juriidiliste isikute ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste ja organite kohustused, õigused ja vastutuse tuleohutuse tagamisel ning riikliku järelevalve teostamise.

Kõik, kellel puudub võimalus seminari jälgida reaalajas, saavad lunastada veebiseminari salvestiste järelvaatamise õiguse. 


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaade 1. märtsil 2021 jõustuvatest olulistest tuleohutuse seaduse muudatustest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • on teadlik 1. märtsil 2021 jõustunud tuleohutuse seaduse olulisematest muudatustest
 • on teadlik, mis teenus on tuleohutusteenus ning kes seda teenust osutada võivad
 • teab tuleohutusülevaatuse koostamise kohustusega seotud küsimusi
 • teab, milliste hoonete kohta tuleb koostada tulekahju korral tegutsemise plaan
 • teab, millal ja millises keskkonnas tuleb esitada tuleohutusaruanne, jne

Sihtrühm

Tuleohutuse eest vastutavad töötajad hotellides, büroohoonetes, kaubanduskeskustes, KOV hoonetes, pankades, koolides, lasteaedades, teatrites, ja teiste sarnaste funktsioonidega hoonetes. Lisaks tööstus- ja laohoonete ning garaažide omanikud (suured KÜ-d).

 • hoone omanikud
 • haldurid
 • rentnikud
 • projektijuhid
 • arhitektid 
 • arendajad 

Teemad

Ardon Kaerma annab veebiseminaril ülevaade 1. märtsil 2021 jõustuvatest olulistest tuleohutuse seaduse muudatustest, sh käsitleb teemasid nagu:

 • tuleohutusteenus
  -         mis teenus see täpsemalt on ja kes seda teenust võivad osutada?
 • tuleohutusülevaatuse koostamine
  -        milliste hoonete osas tuleb tuleohutusülevaatus koostada
  -        kes võivad tuleohutusülevaatust läbi viia
  -        kes peab tagama hoone ülevaatuse  - kas hoone omanik või valdaja
  -        mida tuleb tuleohutusülevaatuse käigus kontrollida
 • tuleohutusaruanne
 • milliste hoonete kohta tuleb koostada tulekahju korral tegutsemise plaan
 • projekti tuleohutusosa ning selle ekspertiis, jne.

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 18. märtsil 2021 kell 14.00–15.30.
(2 akadeemilist tundi)

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida seminari 30-päevane järelvaatamise õigus. Palume sellisel juhul registreerumisel märkida lisainfo lahtrisse „Ei osale reaalajas. Soovin järelvaatamist“.


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Ardon Kaerma 2021

Ardon Kaerma, Tulipunane OÜ tuleohutusekspert

Ardon Kaerma on tuleohutusteenuseid pakkuva ettevõtte Tulipunane OÜ tuleohutusekspert (tase 6) ning tuleohutusteenuse juht. Varasemalt on Ardon Kaerma töötanud pikaajaliselt riiklikus sektoris tuleohutusjärelevalve inspektorina, samuti päästekomandos tuletõrjuja-päästja ning meeskonna vanema positsioonil. Ardon on lõpetanud Sisekaitseakadeemia  päästeteenistuse eriala ning omab ka Tartu Ülikooli magistrikraadi.


Meetodid

Loeng, küsimused/vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 16. märtsini 2021 kehtib soodushind 69 € + km (82,80 €), hiljem tavahind 89 € + km (106,80 €). Lisaks on kõigil veebiseminaril osalejatel võimalus osta 30-päevane veebiseminari järelvaatamine hinnaga 12 € + km (14,40 €).

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida seminari 30-päevane järelvaatamise õigus hinnaga 69 € + km (82,80 €). Palume sellisel juhul registreerumisel märkida lisainfo lahtrisse „Ei osale reaalajas. Soovin järelvaatamist“.

Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda e-akadeemias. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda. 


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
diana.nommik@addenda.ee

 

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.