Sisukord

Veebiseminar - Võlaõigusseaduse muudatused: võla käitlustasu, kõrgemad viivised ja lühemad maksetähtajad

Jaga

Eeltutvustus

15.04.2013 jõustuvad võlaõigusseaduse muudatused, millega võideldakse arvete tasumisega viivitamise vastu. Muu hulgas suurendatakse seadusjärgset viivise määra, piiratakse arvete maksetähtaegu ja antakse võlausaldajatele õigus nn võla käitlustasu nõudmiseks kindlas summas ilma, et võlausaldaja sellise kulu kandmist tõendama peaks.

Praeguses majanduskliimas on maksetega hilinemised igapäevaseks paratamatuks teemaks. Kirjeldatud muudatused pärinevad Euroopa Parlamendi ja nõukogu äritehingute maksete hilinemise vastu võitlemise direktiivist 2011/7/EL. Nimetatud direktiivi alusel võlaõigusseadusesse tehtavad muudatused lihtsustavad võlgade sissenõudmist, andes muuhulgas võlausaldajatele kindlas summas võla käitlustasu ning senisest veidi suuremas summas viiviste nõudmise õiguse, kui ka piirates ära maksimaalsed arvete maksetähtajad. Muudatuste sisu on oluline nii võlausaldajatele kui võlgnikele.


Eesmärk

Tutvustada 15.04.2013 jõustuvaid võlaõigusseaduse olulisemaid muudatusi.


Sihtrühm

Ettevõtete omanikud ja juhid, projektijuhid, võlgade haldajad ja sissenõudjad, raamatupidajad jt, kes puutuvad kokku arvete esitamisega või tegelevad võlgnevustega.


Teemad

  • Seadusjärgne viivis
  • Võla sissenõudmise kulu (nn võla käitlustasu)
  • Arvete maksetähtajad

Aeg ja maht

7. mai 2013, kell 11.00-12.30


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse Teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas. 
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - 2013_Annika_Vait

Vandeadvokaat Annika Vait.               

Annika Vait on vandeadvokaat ning advokaadibüroo ALTERNA partner.

Enne advokaadibüroo ALTERNA asutamist töötas Annika advokaadibüroos Glikman ja Partnerid tehingute ja ühinguõiguse valdkonna juhina. Annika tegeleb igapäevaselt tehingualase nõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab muuhulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annikal on ka varasem pangas töötamise ja võlgade sissenõudmise praktiline kogemus, ta on teinud mitmeid võlgade haldamise koolitusi ning avaldanud sellealaseid artikleid.


Maksumus

Registreerides kuni 30. aprillini on soodushind 39 EUR + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 49 EUR + km.

Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali enne veebiseminari toimumist.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse Teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Lisainformatsioon:

Pildid / - Brit_Peterson 113x150

Brit Peterson
Addenda OÜ
tel 664 64 20, 55 61 26 048
brit.peterson@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.