Sisukord

Veebiseminar - Suulise töölepingu ohud ja võimalused

Jaga

Eeltutvustus

Sassis töösuhete lahtiharutamisega juba aastaid tegelenud METI personaliabi OÜ tegevjuht Tiit Kruusalu räägib: "Töötajate teadlikkus töölepingu seaduse võimalustest on viimasel ajal märgatavalt tõusnud, ületades kohati tööandjate oma. Harvad ei ole juhtumid, kus töötaja on oma teadmistest teinud „äriprojekti“, mida realiseeritakse edukalt tööandja rahakoti arvel. Praktikas tuleb ette ka seda, et töötajaga sõlmitakse kehtiv suuline tööleping, ilma, et tööandja sellest arugi oleks saanud. Arusaamine tuleb alles siis, kui (endise) töötaja kulukatest nõuetest on juba raske, kui mitte võimatu pääseda."

Kuidas niisugused asjad võimalikuks saavad ja mis kohustusi toob kaasa tahtlikult või tahtmatult sõlmitud suuline tööleping, sellele otsime koos koolitajaga vastuseid veebiseminaril.

Koolituse järel oskavad osalejad hinnata suulise töölepinguga seotud riske, et teha oma ettevõtte seisukohalt parimad võimalikud otsused. 


Sihtrühm

Ettevõtete juhid, personalitöötajad, raamatupidajad ning need isikud, kes tegelevad ettevõtte töötajate tööle värbamise ja nende töö korraldamisega.


Teemad

Veebiseminari jooksul saame teada: 

  • Kas ja millal on tööleping sõlmitud, hoolimata kirjaliku dokumendi puudumisest?
  • Mis tingimustel kohaldub suulisele töölepingule katseaeg?
  • Kas tegelikult sõlmiti suuline tööleping, või hoopis VÕS leping (töövõtuleping või käsundusleping)?
  • Kuidas toimub suulise töölepingu ja selle tingimuste tõendamine praktikas?
  • Mida võib kaasa tuua proovipäev?
  • Natukene TÖR- st ja vabatahtlikust tööst?
  • Otsime lahendusi, kuidas vältida või vähendada esilekerkivaid ohte? Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!

Aeg ja maht

26. aprill 2016, kell 10.00 - 11.30.


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse Teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas. 
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tiit Kruusalu

Tiit Kruusalu, METI personaliabi OÜ juhatuse liige/ tegevjuht, on tegelenud personalitööga alates 1995.a-st. Selle aja sisse on mahtunud erialane teenistus avalikus sektoris ja rahvusvahelisel tasandil ning eraettevõtlus.
Üks Tiidu kunagine juht nimetas teda „hulluarstiks“, kelle ülesandeks oli „võit- võit“ tulemusega ära lahendada keeruliseks muutunud töösuhted. Tagajärgedega tegelemise kõrval ja nendest järeldusi tehes, on ta keskendunud personaliprobleemide ennetustööle, luues protseduure ja käitumisjuhiseid, koostades juhendmaterjale, koolitades ja nõustades abivajajaid töösuhete valdkonda puudutavates küsimustes. Tema koolitused ja seal toodud näited on võetud isiklikust igapäevasest praktikast, mitte kabinetiteoreetiku toodangu kuiv ettelugemine.


Maksumus

Registreerudes kuni 20. aprillini 2016 veebiseminari soodushind 39 € + km (46,80 €) ning hilisematele registreerujatele tavahind 49 € + km (58,80 €)
Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 12 € (10 € + km).


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Registreerida saate end meie veebilehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust.

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.