Sisukord

24/7 koolitus - Ehitusmaterjalide ja –toodete vastavushindamine. 4,3 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 4,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Ehitusmaterjalide ja -toodete omadused peavad kindlustama ehitistele nii Euroopa Liidu kui ka Eesti õigusaktidega esitatud põhinõuded. Kinnituse ehitustoodete vastavusest tootestandardis toodud konkreetsetele nõuetele annab ehitustoote tootja, väljastades vastavus- või toimivusdeklaratsiooni ja harmoneeritud standardite korral ka CE-märgistuse. Samas kindlustab CE-märgistus üldiselt toote vaba liikumise Euroopa turul. Neid dokumente on võimalik väljastada pärast vastavushindamise toimingute läbiviimist tunnustatud/teavitatud asutuse poolt, mille tulemuseks võivad olla kas toimivuse püsivuse sertifikaadi või tootmisohje sertifikaadi või katseprotokolli väljastamine.
Kõigi nende eeltutvustusel viidatud küsimuste selgitamine on käesoleva ettekande eesmärk. 

Koolituse eesmärk on anda ülevaade Euroopa Liidu ja Eesti seadusandlusest antud valdkonnas, standarditest koos nende koostamise protseduuridega, standardite rollist vastavushindamise protseduuride läbiviimisel. Käsitleda tõendamissüsteemide klassifikatsiooni ja sõltuvalt sellest tootja ja vastavushindaja ülesandeid.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab vastavalt oma konkreetsele ametikohale ehitustoodete vastavushindamise olulisust, mis annab võimaluse nende kasutamisel ehitustegevuses ning seejuures standardi suunavat rolli vastavushindamise läbiviimisel
 • teab ehitustoote tootmisel vajalike vastavushindamise protseduuride läbimist ja tarnimisel nõutavate kvaliteeti kindlustavate dokumentide olemasolu

Sihtrühm

 • ehitusmaterjalide ja –toodete tootjad
 • ehitusmaterjalide ja –toodete tarnijad
 • projektijuhid
 • ehitusjuhid
 • projekteerijad

Teemad

Toomas Laur käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • Euroopa Liidu ja Eesti seadusandlus
 • tehnilised spetsifikatsioonid
 • standardid
 • tunnustatud/teavitatud asutused
 • ehitustoodete vastavushindamine
 • toimivusdeklaratsioon ja CE-märgistus

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Toomas Laur 2022

Toomas Laur, Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi emeriitdotsent ja Sertifitseerimisasutuse ekspert

Toomas Laur on Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi emeriitdotsent ja Sertifitseerimisasutuse ekspert. Toomas Laur alustas ehitustoodete vastavushindamisega alates 1998. aastast kui Keskkonna ministri määrusega anti vastavushindamise läbiviimiseks volitus Tallinna Tehnikaülikoolile ja TTÜ Katsekoja juurde loodi ehitusmaterjalide sertifitseerimise komisjon. Aastatel 2004 -2013 oli Toomas Laur TTÜ Sertifitseerimisasutuse direktor, olles ühtlasi ka juhthindaja. Vastavushindamise põhilisteks tootegruppideks on olnud tsemendid, lubi, betoon ja betoontooted, betooni lisandid, täitematerjalid, seinamaterjalid.


Meetodid

Loeng, praktilised näited ja soovitused. Test.


Maksumus

159 € + km (193,98 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.