Sisukord

24/7 koolitus - Alliansshanked ehk innovatsiooni toetavad lepingud taristuehituses. Miks tellija peab muutuma ja milleks peab ehitaja valmis olema. 6 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Ehitusvaldkonnal ja -hangetel on halb maine. Mõne minutiga võib leida otsingumootoritest ligi kümne miljoni euro väärtuses artikleid eurotoetuste tagasinõuete kohta. Probleemid on välja toodud juba ka 2019. a Riigikontrolli auditis „ Ehitushangete lepingute täitmine ja järelevalve“.

Põhilised ämbrid mis kolisevad:

 • Hankeid teostatakse madalaima hinna alusel.
 • Ehitised ei saa valmis nõutud tähtajaks ega eeldatava maksumuse eest
 • Ehitustöid hangitakse ja ehitamisega alustatakse puuduliku projekti alusel
 • Tihti algavad vaidlused lisatööde vajaduse ja projekti puuduste üle juba avakoosolekul
 • Ettemaksega finantseeritakse teiste objektide realiseerimist
 • Tellijate, töövõtjate ja omanikujärelevalve vahel puudub usaldus
 • Ehitatud tulemus ei vasta kasutajate ootustele

Olukorras, kus hankijal on eesmärk madalaimast hinnast maksimum välja pigistada ning ehitajal on hoopis vastupidine eesmärk, ei saagi midagi väärtuslikku tekkida. See põhjustab omakorda Eesti ehitussektori madala tootlikkuse, vähese innovaatilisuse ning ka madala maine.

Kuna traditsioonilised töövõtumeetodid edu ei taga, siis olukorra parandamiseks nähakse riigi poolt ette koostööl põhinevate hankemudelite järjest laiem kasutuselevõtt. Parimaks koostööl põhinevaks hankemudeliks peetakse Soomest (algselt Austraaliast) pärinevat Alliansshanget.

Alliansshane on hange, mille tulemusena omanik või tellija ning teenusepakkujad töötavad ühtse integreeritud meeskonnana ühe lepingu alusel, kus kõigi osapoolte ärilised huvid on seotud eelkõige projekti lõpptulemusega. Kõik lepinguosalised on võimalikult vara projektiga seotud ning vastutavad riskide eest solidaarselt.

Koolituse põhiline eesmärk on anda osalejatele esimene ettevalmistus Alliansshankes osalemiseks – tellija või pakkujana. Kuna allianssleping on väga avatud leping, siis on võtmetähtsusega usaldusliku partneri leidmine – selle eelduseks on väärtuspõhise hanke korraldamisega tutvumine. Koolituse käigus vaadeldakse põhilisi innovatsiooni pärssivaid tegureid ning kuidas allianssmudel aitab neist üle saada. Võrdlusena käsitletakse koolituse käigus ka PPP projekte, kuna ka nendel on potentsiaal toetada innovatsiooni.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on allianssmudel, kuidas see töötab ning selle eelised võrreldes traditsioonilise töövõtuga
 • on oluliselt paremini ettevalmistunum alliansshangete võidukäiguks võrreldes keskmise ehitusektoris tegutsejaga
 • on võimeline valima objekti keerukusele vastava hankemudeli
 • oskab näha innovatsiooni pärssivaid ja toetavaid tegureid
 • saab teadmisi väärtuspõhistest hangetest
 • saab teadmisi alliansslepingus edukust soodustavatest kompetentsidest

Sihtrühm

Ehitusvaldkonna projektijuhid, ehitustööde tellijad (avalik- ja erasektor), riigihangete läbiviijad, juristid


Teemad

Anti Palmi käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • alliansshange
  - miks üldse peaks sellist mudelit kaaluma?
  - hanke korraldamine
  - ärimudel
  - Sindi-Lodja silla ehitushanke näide
 • innovatsioon taristuehituses
 • digitaliseerimine
 • PPP hanked

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(6 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Anti Palmi 2024 - Addenda

Anti Palmi, Transpordiameti ida regiooni juhataja

Anti Palmi on Transpordiametis üheks digitaalehituse valdkonna eestvedajaks. Ta on olnud mitmete BIMiga seotud pilootprojektide käivitaja ja koordineerija. Tema põhiülesandeks on tegeleda kogu tee elukaarega ehk projekteerimise, ehitamise ja korrashoiuga. Hetkel on ta Eesti esimese Alliansshanke „Sindi-Lodja silla projekteerimine ja ehitamine“ projektijuht.
Anti Palmi omab Volitatud teedeinsener, tase 8, kutset.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused, küsimused-vastused-arutelud, test.


Maksumus

209 € + km (254,98 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.