Sisukord

24/7 koolitus - Avaliku teenistuse seaduse muudatused 2022 (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 20. septembril 2022.


Eesmärk

Koolitusel anname praktilisi selgitusi ja jagame näiteid, mida peab seoses 2022. aastal jõustunud muudatustega avaliku teenistuse seaduses teadma. Seadusemuudatusi on viimase aasta jooksul jõustunud korduvalt. Olulisemad neist puudutavad ametniku teenistuskohustusi, distsiplinaarmenetlust, teenistusest vabastamist ja selle vormistamist.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade 2022. aastal jõustunud ATSi muudatustest, jagada praktilisi nõuandeid, kuidas vältida avaliku teenistuse seadusega kõige enam esile kerkinud probleeme.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • on kursis erinevate 2022. aasta jooksul jõustunud avaliku teenistuse seaduse muudatustega

Sihtrühm

Ametnikud, avaliku sektori juhid ja spetsialistid, kes sõlmivald lepinguid ATS alusel, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, juristid, raamatupidajad, palgaarvestajad jt


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • avaliku teenistuse seaduse muudatused, mis jõustusid 14.06.2022
  • avaliku teenistuse seaduse muudatused, mis jõustusid 01.08.2022
  • ametniku teenistuskohustused
  • distsiplinaarmenetlus
  • teenistusest vabastamine ja selle vormistamine
  • teenistusest vabastamise piirangud (muudatused alates 01.04.2022)
  • ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaadibüroo Pallo & Partnerid advokaat

Jaanika Reilik-Bakhoff on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Jaanika Reilik-Bakhoff on ise olnud samuti nii töötaja kui tööandja rollis, mistõttu on mõlema poole vaatenurk talle hästi teada. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega. Jaanika Reilik-Bakhoff on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommunikatsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
 
2020-2021. a tööõiguse põletavamad küsimused puudutasid tööohutust seoses covid-iga ning tööohutuse tagamiseks kehtestatud meetmetega, millega Jaanika Reilik-Bakhoff tegeles intensiivselt kohe covid-kriisi algusest ehk alates 2020. a märtsist, nõustades ennekõike tööandjaid meetmete rakendamisel. Vaktsineerimiskohustuste rakendamisel mitmetes asutustes, asus Jaanika Reilik-Bakhoff esindama mitmeid töötajaid ja teenistujaid, kes vabastati töölt mittevaktsineerimise tõttu. Esimesed kohtulahendid neil teemadel on juba ka olemas, kuid enamik vaidlusi kestab veel. Samas on olnud nii kohtuväliseid kui kohtuvaidlusi ka muude meetmete rakendamisel ning sealjuures töötajate võrdse kohtlemise tagamisel.
 
Koolitajana proovib Jaanika Reilik-Bakhoff leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

95  €  +km  (114,00 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!  

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.