Sisukord

24/7 koolitus - Sademevee käitlemine, projekteerimine ja ehitamine. 4,8 TP (6 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_3


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 4,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Kliima muutub pidevalt ja seetõttu on vajalik  sademeveesüsteeme ehitada või rekonstrueerida uute põhimõtete alusel. Kuidas projekteerida ja ehitada sademeveerajatised nii, et liigvesi ei kahjustaks ehitisi ja kogu kavandatud ala oleks aastaringselt kasutatav ilma probleemideta. Kuidas ja kust saadakse sademevee lähteandmed ja mida on vaja teada liigvee käitlemisel. Koolitusel käsitletakse innovaatilisi tehnoloogiaid ja tutvustatakse kaasaegseid ehitusmaterjale. Konkreetsete näidete abil arvutatakse sademevee vooluhulkasid ja arvutatakse, kui kallis on sademevee pumpamine.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade sademevee probleemide olemusest ja spetsiifikast. Tutvustada  välisvõrkude projekteerijatele, ehitajatele ja järelevalvae teostajatele uuemaid lahendusi ja materjale  liigvee käitlemisel. Jagada  kogemusi kommunikatsioonide haldajatele, projekteerijatele ja ehitajatele, tõstmaks koolitusel osalejate erialast pädevust.

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

 • saab aru sademevee käitlemise vajadusest ja eripäradest
 • oskab arvutada sademevee vooluhulkasid
 • oskab valida vajalikud ehitusmaterjalid ja torustike läbimõõdud
 • on võimeline kavandama sademeveesüsteemi

Sihtrühm

Torustike projekteerijad, ehitajad ja järelevalveinsenerid, samuti KOV-ide keskkonna- ja ehitusspetsialistid. Kasuks tuleb peaprojekteerijatele, maastikuarhitektidele, ehitusjuhtidele, ekspertidele


Teemad

Mati Märtson  käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • sademevee jagunemine
 • millest saavad sademeveeprobleemid alguse
 • lähteandmed ja arvutuste alused
 • torustike arvutuse põhialused
 • uus standard sademevee arvutusteks
 • ehitusmaterjalid: torud, kaevud, pumplad jne
 • liiva- ja õlipüünised
 • sademevee pumpamise vajadus ja arvutus
 • põhilised eksimused

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(6 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Mati Märtson

Mati Märtson, endine Põllumajandus- ja Toiduameti maakasutuse ja maaparanduse osakonna nõunik

Mati Märtson töötas kuni 30.11.2022 Põllumajandus- ja Toiduameti maakasutuse ja maaparanduse osakonna nõunikuna. Varem on ta töötanud Eesti Maaparandusprojekti projekteerijana. Seejärel mitmes peamiselt torustikega tegelevas firmas müügiinsenerina ja tegevjuhina. Tal on pikk praktika ja suured kogemused sademeveesüsteemide projekteerimisel, ehitamisel ja uute vesiehitusmaterjalide kasutuselevõtus.

 


Meetodid

Loeng praktikast pärinevate näidetega, nõuanded, küsimused-vastused. Koolitusel arvutatakse konkreetsete näidetega nii vooluhulkasid, torustike läbimõõte kui ka pumpamisel vajaliku energia maksumusi.


Maksumus

209 € + km (254,98 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.