Sisukord

24/7 koolitus - Väikeplokkidest kivikonstruktsioonid. 5 TP (5 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_3


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.Eesmärk

Väikeplokid on tänasel päeval kõige enamkasutatav materjal kivimajade ehitamisel. Põhjuseks on jõudsam töö võrreldes traditsiooniliste tellisseinte ehitamisega. Väikeplokkide valik on üsna lai ning hõlmab erinevatest materjalidest ja erinevate omadustega plokke. Kõikide plokkide puhul on eesmärgiks hoone sein, mida saaks võimalikult hõlpsasti nii seest kui väljast viimistleda ning millel oleks veel mingeid just sellele plokile eripäraseid eeliseid. Näiteks saab poorbetoonplokkidest laduda piisava soojapidavusega välispiirde täiendavat soojustust kasutamata, betoonõõnesplokkidest saab õõnsusi täisbetoneerides ja armeerides väga hea survetugevusega seina, mis võimaldab ploki kasutamist ka korrusmajade ehitamisel. Uuemad tulijad on Soomes toodetavad soojustusega betoonõõnesplokid, mida on hakatud ka meil ehituses kasutama.
Käesoleva koolituse käigus püüamegi kogu selle kirju teema kuidagiviisi kokku võtta ja vaadelda meil kõige enam kasutatavaid plokitooteid. Kindlasti on veel tooteid, mida me käsitleda ei jõua, kuid mis mõnel teisel maal võivad olla ülimalt populaarsed.

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

  • teab erinevate ehitusplokkide omadusi ja eripärasid ning oskab otsustada nende kasutamise võimaluste üle hoonete ehitamisel

Sihtrühm

Projektijuhid, objektijuhid, väikefirmade juhid ja järelevalveinsenerid.


Teemad

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • väikeplokkide liigid, nende mehhaanilised ja ehitusfüüsikalised omadused
  • plokkide, mörtide ja müüritiste survetugevused; koormusolukorrad
  • väikeplokkidest müüritiste armeerimine, armatuuride liigid
  • avada sildamine väikeplokkidest seintes, plokimaterjalist sillused ja raudbetoonsillused
  • keramsiiplokkidest müüritis (näiteks Fibo)
  • betoonõõnesplokkidest müüritis (näiteks Columbia kivi)
  • raketisplokkidest müüritis (näiteks Betoneksi raketisplokk)
  • poorbetoonplokkidest müüritis (näiteks Bauroc)
  • soojustusega betoonõõnesplokkidest müüritis (näiteks Lakka-kivi ja Lammi-kivi)

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(5 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Tõnu Peipman

Tõnu Peipman, volitatud ehitusinsener, tase 8

Tõnu Peipman on volitatud ehitusinsener, tase 8, kes on pikki aastaid töötanud Inseneribüroo Printsiip OÜ ehitusinseneri ning vastutava projekteerijana. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa ja puussepa kutseeksamite komisjonide liige. 


Meetodid

Loeng ja näited räägitu rakendamisest konstruktsiooniosa projektides. Küsimused-vastused. Test.


Maksumus

199 € + km (242,78 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.