Sisukord

24/7 koolitus - Võlgade sissenõudmine enne kohtusse pöördumist (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga


Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Barve, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Tõenäoliselt on keeruline kui mitte võimatu leida ettevõtjat, kes ei peaks tegelema maksmata arvetega. Kui kaup on müüdud või teenus osutanud, annab see loomulikult õiguse nõuda selle eest ka tasu. Kui ostja saadud teenuse või kauba eest ei maksa, tuleb hakata tegelema nn võla sissenõudmisega.

Praktikas õnnestub ettevõtjatel üsna tihti vähemalt osadelt võlgnikelt võlg enne kohtusse pöördumist kasvõi osaliselt kätte saada, säästes seeläbi rahaliselt nii riigilõivu ja muud kohtumenetlusega kaasnevad kulud kui ka kohtumenetlusega kaasneva täiendava närvi- ja ajakulu. Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait annabki koolitusel soovitused, mida tasuks ettevõtjatel enne kohtusse pöördumist võla sissenõudmiseks teha.

Koolitusel saab ülevaate, millistest etappidest võiks tavapärane kohtueelne võlgade sissenõudmine koosneda ning, millised on võimalikud ettevõtja tegutsemise viisid (andmete kogumine, nõudekirjade ja hoiatuste saatmine, lepingulise suhte lõpetamine jne). Muu hulgas jagatakse teavet, millistest avalikest andmebaasidest on võimalik informatsiooni leida ning, mida võlgade sissenõudmisel peaks õigusliku poole pealt jälgima (millele nõudekirjade koostamisel tähelepanu pöörata; millisel viisil teateid edastada jms).

Lisaks jagab Annika Vait näpunäiteid selle kohta, milliseid ettevaatusabinõusid on ettevõtjatel võimalik oma äritegevuses rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist (teostada avalike andmebaaside abil nn taustauuring, küsida ettemaksu, lisada sanktsioonid lepingutesse jms).

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, mida enne kohtusse pöördumist võla sissenõudmiseks teha
  • teab, millistest etappidest võiks tavapärane kohtueelne võlgade sissenõudmine koosneda
  • tunned erinevaid võlgade sissenõudmise viise ja põhilisi erinevusi
  • teab, milliseid ettevaatusabinõusid on ettevõtjatel võimalik oma äritegevuses rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist

Sihtrühm

Kõik ettevõtete esindajad, kes tegelevad arvete esitamise, võlgade sissenõudmisega või, kes on huvitatud neile võlgu jäämise ennetamisest ning klientide maksetissipliini parandamisest


Teemad

Annika Vait käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • võlgade kohtu-eelse sissenõudmise näidisprotsess
  • võlgnikuga suhtlemisele eelnev eeltöö (sh avalikud andmebaasid ning neist tasuta ja tasu eest saadav informatsioon)
  • võlgnikuga suhtlus, sh kordusarvete ja meeldetuletuskirjade saatmine (sh soovitavad edastamise viisid jms)
  • hoiatuskirja saatmine (sh täiendava tähtaja andmise vajadus ja olulisus; võlgniku poolt kättesaamise tõendamise vajadus jms)
  • hoiatuse realiseerimine (nt lepingu ülesütlemine, pankrotiavalduse esitamine, kohtusse maksekäsuavalduse või hagiavalduse esitamine, nõude loovutamine või müük jms)
  • klientide poolt võlgu jäämise ennetamise näpunäiteid

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait

ANNIKA VAIT, ADVOKAADIBÜROO ALTERNA VANDEADVOKAAT JA PARTNER

Annika Vait tegeleb igapäevaselt nn juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja äriõiguse alasele nõustamisele muu hulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annika Vaidil on varasema pangas töötamise tõttu ka võlgade sissenõudmise praktiline kogemus.
Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annika Vaiti korduvalt kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas. Annika Vait on ka Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest. Alates 2013. aastast ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

95 € + km (115,90 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee
 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.