Sisukord

24/7 VEEBIKOOLITUS - Kutsed ja kompetents ning teedeehituse tehnilisi aspekte. 5,4TP

Registreeri koolitusele
Jaga

Pildid / - 2020_05_26_EHI_5


Eeltutvustus

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Koolitus on salvestatud 31. märtsil 2021.

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolituse salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolituskava on hinnatud ESTAL-i kutsekomisjoni poolt ja annab 5,4 täiendusõppe punkti (TP).
Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade KOV hangete ettevalmistamisel olulisematest nõuetest ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on KOV hangete juures kasulik teada.

Viimasel ajal on probleemseks osutunud objektid, mis nõuavad küll teedevaldkonna pädevust, kuid pole traditsioonilised teed-tänavad, näiteks, sillutiskatted väljakutel või muud katted valdavalt kergliikluse alas. Valdavaks on olnud probleem tellijaga, kes ei oska esitada konkreetseid pädevusnõudeid. Nii tulevadki ette olukorrad, kus arhitekt projekteerijana on ületanud oma kompetentsi piirid, projekteerija on eksinud normitehnilistes tõlgendamistes ning ehitusinsenerid on tegelenud nii ehituse, omanikujärelevalve kui ehitise auditiga omamata selleks vajalikku teedevaldkonna kompetentsi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade KOV hangete ettevalmistamisel olulisematest nõuetest ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on KOV hangete juures kasulik teada, nagu näiteks:

 • sillutiskatte projekteerimine
 • kaevetööde eeskirjad
 • tüüpkatendid
 • projekt vs teetööde kirjeldus
 • materjalinõuded (filtratsioon vs külmakindlus läbi peenosiste sisalduse)
 • kandevõime mõõtmine (erinevad seadmed, geosünteet katendis)

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet kutsesüsteemist ja konkreetsetest nõuetest teedevaldkonna hangete ettevalmistamisel
 • teab, milline objekt nõuab kutsega isikute kaasamist ja milline objekt seda ei vaja
 • teab, millistele teedele on projekti vaja
 • teab, kes on pädev projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve teostaja
 • suudab paremini juhtida teedevaldkonnaga seonduvaid protsesse

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on:
• KOV teedevaldkonna hangete (projekteerimine, ehitamine/remont, omanikujärelevalve) korraldajad – kompetentsi käsitlevad nõuded, mis tuleb esitada lepingupartneritele
• tellijad ja peatöövõtjad, kel puudub vahetu teedevaldkonna kutse (arhitekt, projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve) – vajalikud kompetentsid hanke täitmisel


Teemad

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutsesüsteem, kutsete omistamine, ametialad ja kompetentsi piirid
 • loakohustuslikud objektid ehitusseadustiku lisa alusel; projekt või teetööde kirjeldus
 • vastutav insener erinevates töödes
 • filtratsioon või külmakindlus – MTM m.106, m.101 ja Soome normid
 • tüüpkatendid ja nende kasutamine
 • kaevetööde eeskirjad
 • kvaliteedikontroll – tihenduse ja/või kandevõime mõõtmised

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda e-akadeemias.
(6 akadeemilist tundi)


Koolitajad

Pildid / - Ain Kendra 2021

Ain Kendra, Volitatud teedeinsener (tase 8), TalTech lektor, T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant

Ain Kendra on Volitatud teedeinsener (tase 8 ) - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega. Ain on teinud liiklusuuringuid ja katendiprojekte suurematele projektidele nagu Tallinna ringtee, Tartu Riia ring, Narva maantee Aaspere-Haljala, Sillamäe, Pärnu maantee jne.

Aastatel 2007-2015 töötas Ain Kendra Taani konsultatsiooni- ja insenerifirma Ramboll Group Eesti tütarettevõttes Ramboll Eesti AS vanemkonsultandina, kus tegeles uuringute, teede ja lennuväljade katendite projekteerimise (Kose-Mäo, Rõmeda-Haljala, Tartu Idaring; Ülenurme ja Ülemiste lennuväljad) ning liiklusohutuse audititega.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Veebikoolituse hind on 169 € + km (202,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Eesti Töötukassa kaudu osalejatele e-õppe keskkonnas teadmiste kontrolli tegemine kohustuslik. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!
Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Tasumine

24/7 veebikoolitusele registreerimise järgselt väljastab Addenda OÜ arve 24 tunni jooksul, e-arve saajad saavad seadusega vastava arve e-arvete keskkonda.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.