Sisukord

24/7 VEEBIKOOLITUS - Mehitamata õhusõidukite kasutamine mõõdistustööde läbiviimiseks ja ehitusprotsessi dokumenteerimiseks ning jälgimiseks. 4TP

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_10 


Eeltutvustus

Täname huvi eest Addenda 24/7 seminari vastu!

Koolitus on salvestatud 10. märtsil 2021.

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolituse salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolituskava on hinnatud EGÜ poolt ja annab 4 täiendusõppe punkti (TP).
Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Droonitehnoloogia kiire areng ning uued väljakutsed projektide koostamisel ja ehituse dokumenteerimisel on toonud veel mõned aastad tagasi hobientusiastide kasutuses olnud tehnoloogiad ehituse igapäevasesse kasutusse. Tutvustame viimaste aastate projektide näitel mehitamata õhusõidukite kasutusvõimalusi ülevaatepiltidest, inspekteerimise võimaluste, mõõdistustööde ja mahtude arvutamiseni. 

Koolituse eesmärk on tutvustada droonide erinevaid kasutusvõimalusi koos nende positiivsete ja negatiivsete külgedega. Alustades seadusandluse ja asjakohaste normide lühikesest tutvustusest. Erinevate levinumate mehitamata õhusõidukite eripärade ja kasutuskohtade tutvustamine. Lendamise eripärad erinevates asukohtades ja ilmastikuoludes. Kasutatavate tarkvarade ja meetodite tutvustus. Mõõdistuste läbiviimisel esinevad vea(ohu)kohad.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • on tuttav mehitamata õhusõidukite erinevatest kasutusviisidega
  • on teadlik asjakohastest seadustest ja normidest, ning teab, kust neid leida
  • oskab valida ülesande jaoks sobiliku mehitamata õhusõiduki lahenduse ja teab selle plusse ja miinuseid
  • oskab vajadusel kombineerida mehitamata õhusõidukite tehnoloogiaid muude mõõdistusviisidega
  • teab fotogrammeetria võimalusi

Sihtrühm

Sihtrühmaks on tellijad, arendajad, projekteerijad, (taristu)ehitajad, geodeedid, kellel on tarvidus tellida, või läbi viia erinevaid planeerimistoiminguid, inspekteerimisi või mõõdistusi.


Teemad

Mart Rae käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • asjakohase seadusandluse tutvustus
  • vajalik riist- ja tarkvara ning selle tutvustus
  • droonide kasutuskohad ja viisid erinevate teostatud objektide näitel
  • ohukohad ja ilmnenud probleemid; kuidas neid vältida, või parandada
  • täpsushinnangud teostatud tööde näitel.

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda e-akadeemias.
(4 akadeemilist tundi)


Koolitajad

Pildid / - Mart Rae 2021

Mart Rae, Rae Geodeesia OÜ inseneribüroo omanik

Mart Rae on Rae Geodeesia OÜ inseneribüroo omanik. Igapäevaselt tegeleb ehitusuuringute ja mõõdistuste läbiviimisega. Suur osa Rae Geodeesia töömahust on seotud erinevate mehitamata õhusõidukitega teostatavate töödega. Varasemalt on Mart töötanud geodeedi, peageodeedi, kui ka tegevjuhina. Kõige pikema osa oma karjäärist - 14 aastat - Nordecon AS geodeesiatöid juhtides. Suuremad droonide abil teostatud tööd on olnud 2020. aasta 330kv L300 Ahtme-Tartu lõigu, L301 Tartu-Läti lõigu ja Sirgala harjutusvälja geodeetilised uuringud. Varasemalt on üheks huvitavamaks tööks olnud riigipiiri projekteerimine, kus Mardi vastutada olid kõik ehitusuuringud. Mart on aidanud käima lükata BIM-i kasutamist, ning on osalenud erialaste normide ja seadusandluse välja töötamises, tegutseb aktiivselt koolituste läbiviimisel.


Meetodid

Loeng, konkreetsed näited ja praktilised soovitused.


Maksumus

Veebikoolituse hind on 149 € + km (178,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Eesti Töötukassa kaudu osalejatele e-õppe keskkonnas teadmiste kontrolli tegemine kohustuslik. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!
Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Tasumine

24/7 veebikoolitusele registreerimise järgselt väljastab Addenda OÜ arve 24 tunni jooksul, e-arve saajad saavad seadusega vastava arve e-arvete keskkonda.


Lisainfo

  Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.