Sisukord

Dividendide ja omakapitali väljamaksete maksukäsitlus ja probleemid

Jaga

Eeltutvustus

Tagasiside 2012 aastal toimunud Tõnise maksualastelt koolitustelt oli väga kõrge. 5-pallisel skaalal anti talle professionaalsuse eest 4,95 punkti ning koolituse sisu eest 4,82 punkti.


Eesmärk

Anda ülevaade dividendide ja omakapitalist tehtavate väljamaksete maksukäsitlusest,  raamatupidamiskäsitlusest ja õiguslikust taustast.


Sihtrühm

Eraettevõtete pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid.


Teemad

  • Dividendide ja omakapitalist tehtavate väljamaksete maksukäsitlus.
  • Vaba omakapitali ja seotud omakapitali väljamaksmise võimalused ja sellega kaasnevad maksukohustused ja maksuplaneerimise võimalused.
  • Välismaalt saadud dividendide maksuarvestus.
  • Aktsia- või osakapitali, kohustusliku reservi ja ülekursi väljamaksmise võimalused.
  • Aktsionäri või osaniku maksukohustused seoses saadud äriühingu omakapitalist tehtud  väljamaksetega.
  • Juhatuse liikme tasu ja dividendi vahekord ning tehingu ümberklassifitseerimise riskid.
  • Dividendide raamatupidamisarvestus.

Aeg ja maht

21. mai 2013, kell 10.00 - 13.15


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus, Tammsaare tee 47, Tallinn.
II korrus.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist.   

Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud.

Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige.
Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Meetodid

Loeng ja arutelu.


Maksumus

Registreerides kuni 9. maini on soodushind 99 EUR + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 119 EUR + km.

Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi ja oskusi, koolitusmaterjale, tunnistust ja kohvipause.


Tasumine

Koolituse tellimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille tasumist ootame OÜ Addenda arveldusarvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Helen_Tammesalu 113x150

Helen Tammesalu
Addenda Koolitus ja Konsultatsioonid
tel + 372 664 64 20
addenda@addenda.ee


Jaga

Venekeelsed veebiseminarid karjääri planeerimisest ja ettevõtlusest

17. septembril käivitub Välisministeeriumi poolt rahastatud arengukoostöö projekti "Inseneriharidusega noorte konkurentsivõime tugevdamine Valgevene tööturul“ raames veebiseminari sari, mis koosneb 15 venekeelsest veebiseminarist. Läbiviidavad seminarid jagunevad kolme eraldiseisvasse seminari tsüklisse: "Leia oma tee", "Edukaks esimesel katsel" ning "Isikliku etetvõtte ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.