Sisukord

24/7 koolitus - Ekspertiiside ja auditite kasutamine ehitusvaldkonnas. 4,5 TP (7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 4,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Erinevate probleemide lahendamiseks kasutatakse ehitusvaldkonnas ekspertiise ja auditeid. Viimaseid nimetatakse reeglina asjatundja arvamusteks, sest auditid tuleb seaduse kohaselt Ehitisregistrile esitada. Ehitusprojekti ekspertiisid on muutunud praktiliselt formaalsuseks. Sageli ei anna tellitud asjatundja arvamused vajalikku tulemust puuduliku lähteülesande aga ka praktikas laialdaselt levinud valede veendumuste tõttu. Teisalt on levinud ka ekspertiiside kasutamine mõjutusvahendina.

Ehitusvaldkonnas tekkivate tehniliste ja rahaliste vaidluste korral määravad lahendamise menetluse kui ka kaasatavad osapooled vaidluse tekkimise õiguslikud alused, probleemi arvatav põhjus ja vaidluse tekkimise aeg. Eristada tuleb kohtuekspertiisi, asjatundjaarvamust ja ehitise auditit, mille korda muudeti 23.10.2020. Uus Kohtuekspertiisiseadus kehtib alates 01.09.2023. Oluline on võimalikult varakult tuvastada puuduste põhjused, mis samuti mõjutavad nii menetlust kui ka kaasatavaid osapooli. Praktikas on tihti esinenud asjatut rahalise ja ajalise ressursi raiskamist, mis võib vaidluse lahendamise muuta liigselt pikaks ja keeruliseks kui mitte võimatuks.  

Koolituse eesmärk on tutvustada erinevaid ehituslike vaidluste lahendamise menetlusi, nende erisusi ja nende efektiivset kasutamist.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab kohtuekspertiisi menetluslikke erisusi ja olulisi aspekte
  • teab peamisi kohtuekspertiisi kasutatavaid metoodikaid
  • teab asjatundja arvamuse ja kohtuekspertiisi erisusi
  • omab ülevaadet erinevate kindlustustega seotud vaidlustest ja nende lahendamise menetlustest
  • teab regressi tähendust ja sellega seotud vaidlusi
  • teab 23.10.2020 muutunud ehitise auditi tegemise korraga tehtud muudatusi ning on kursis 01.09.2023 kehtima hakanud uue kohtuekspertiisi seadusega
  • teab näidete alusel tüüpseid vaidlusi ja nende lahendusi

Sihtrühm

Ehitajad, ehitustööde tellijad, kinnisvaraarendajad, omanikujärelevalve tegijad, projekteerijad, KOV spetsialistid, kindlustusmaaklerid, kahjukäsitlejad


Teemad

Teet Sepaste, käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • 01.09.2023 jõustunud Kohtuekspertiisiseaduse muudatused (enam ei ole riiklikult tunnustatud eksperte)
  • millised on peamised kohtuekspertiisi, asjatundja arvamuse ja auditi erisused
  • millised vaidlused jõuavad sagedamini kohtusse ning millistele küsimustele ekspertiisiga vastuseid soovitakse
  • puuduste tegelike põhjuste tuvastamine ja ehitamisega seotud osapoole roll nende tekkimises
  • Ehitusprojekti ekspertiiside tegemise tüüpsed probleemid ja sagedase formaalsuse põhjused
  • püsivalt probleemsed keskmine hind ja -kvaliteet ning nende hindamine
  • kuidas vältida sama vaidluse kohta mitmete arvamuste koostamist, pahatahtlike asjatundja arvamustega seotud probleemide lahendamine 
  • kas ja millal on vaja kindlustusvaidlustes ekspertiisi, põhilised kahju tekkimise põhjused
  • kindlustusega seotud ekspertiiside protseduuride erisused, tüüpsed küsimused ja ootamatud lahendused
  • regress kui halb üllatus ning sellega seotud vaidlused
  • 23.10.2020 auditi tegemise korras tehtud põhimõttelised muudatused
  • auditi koostamise ja vormistamise muutunud nõuded

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(7 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Teet Sepaste 2021

Teet Sepaste, Ehitusekspertiisibüroo OÜ juhatuse esimees, tunnustatud ehitusspetsialist ja koolitaja

Teet Sepastel on üle 30 aastane kogemus ehituses, viimased 20 aastat peamiselt omanikujärelevalve ja ekspertiiside valdkonnas. Ta on kohtuekspert aastast 2006 ja sama kaua aktiivselt kogemusi jaganud. Teet Sepaste on hulgaliselt läbi viinud koolitusi ja esinenud erinevatel ehitusalastel konverentsidel.


Meetodid

Loeng, konkreetsete juhtumite näited ja praktilised käsitlused, küsimused-vastused, test.


Maksumus

219 € + km (267,18 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait: E-arvete esitamise kohustust plaanitakse laiendada

Vabariigi Valitsuse algatusel on Riigikogu menetluses raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (428 SE), millega soovitakse laiendada e-arvete esitamise kohustust.  Planeeritava muudatuse kohaselt saaksid edaspidi kõik ostjad nõuda müüjalt e-arve esitamist. Kusjuures olukorras, kus ostja on ennast äriregistris märkinud e-arvete kasutajaks, tähendab see eelnõu seletuskirja kohaselt ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.