Sisukord

Töötamine graafiku alusel: praktilised näited vahetuse ajakava koostamiseks (2 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Töö- ja puhkeajate nõuete uus tõlgendus on kehtinud ligemale pool aastat, kuid lähenev suvi ja puhkuste periood toob summeeritud tööajaga töötajale ja töögraafiku koostajale uued väljakutsed. Euroopa Kohus andis graafiku alusel töötajatele juurde täiendavat puhkeaega. 
Kolmapäeval, 12. juunil 2024 kell 10.00ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus jurist Thea Rohtla (Rohtla Law Office) selgitab Euroopa Kohtu otsust, millest tulenevalt ka meie Tööinspektsioon alates 2024. aastast iganädalase puhkeaja kestvust uuel moel tõlgendab. Anname põhjaliku ülevaate, kuidas sobitada normtunnid graafiku alusel töötava töötaja tööaja arvestusperioodi. Toome praktilised näited vahetuse ajakava koostamiseks ning selgitame, mida teha olukorras, kui on oht, et tekivad ala- või ületunnid? Kuidas teha ja vormistada töögraafiku muudatusi? Milliseid erisusi toovad riigipühad kaasa nii tööajagraafikusse kui ka töötasu maksmisse. Kuidas plaanida puhkusi graafiku alusel töötava töötaja tööajakavasse ja kuidas nende puhkused ja haigestumised mõjutavad normtunde? Kas ja millal tööajanorm väheneb töövõimetuslehel oldud aja võrra? 
 
Tööõiguse jurist Thea Rohtla räägib teema läbi töövaidluskomisjoni praktika ja kohtulahendite puust ja punaseks! Vastuseta ei jää ükski küsimus!
 
Kõik, kellel puudub võimalus koolitust jälgida reaalajas, saavad lunastada veebikoolituse salvestiste järelvaatamise õiguse. 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade küsimustest, mis võivad tekkida graafiku alusel töötavate töötajate töökorralduse ja töötasude osas. Toome Teieni kõige värskema kohtupraktika!
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • tunneb tööseaduse regulatsiooni

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • tööaja kokkulepped – koormus, tööaja korraldus
 • öötöö, ületunnitöö, valveaeg
 • tööaja lühendamine enne rahvus- ja riigipühi
 • vahetuste ajakava (graafik), sh muutmine; tööajakava vs tööajaarvestus
 • kuidas mõjutavad normtunde pühad, puhkused, haigestumised
 • summeeritud tööaeg ja töötasu arvutamine – kas leppida kokku ajatasus, tükitasus või neid kombineerida?
 • kuidas arvestada töötasu summeerimisperioodil ala- või ületundide tekkimisel või ületunnitöö vaba ajaga hüvitamisel.
 • ülevaade aktuaalsest töövaidluskomisjoni ja kohtupraktikast
    

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 12. juunil 2024 kell 10.00–11.30
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea Rohtla enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba 25 aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

129 € + km (157,38 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (17,08 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.