Sisukord

24/7 koolitus - Madalpinge elektripaigaldistes kasutatavad kaitseseadmed ja standardi nõuded kaitseviisidele. 6,4 TP (8 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

  

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus sobib erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel. 

Koolitus annab ka 6,4 TP-d (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel. Kava on hinnatud Eesti Elektroenergeetika Seltsi Kutse- ja Hindamiskomisjoni poolt.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Antud koolitus sobib erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel. Samuti annab koolitus 6,4 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade erinevatest kaitseseadmetest (moodulkaitselülititest kuni õhkkaitselülititeni, sulavkaitsmed, rikkevoolukaitselülitid, jne) ning tutvustada, kuidas erinevaid kaitseseadmeid valida ja neid koos kasutada. Samuti saab koolitusel ülevaate kontrollitoimingutest ning standarditest EVS-HD 60364-4-41 Kaitse elektrilöögi eest ja EVS-HD 60364-4-43 Liigvoolukaitse.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet erinevatest kaitseseadmetest (moodulkaitselülititest kuni õhkkaitselülititeni, sulavkaitsmed, rikkevoolukaitselülitid, jne)
  • omab teavet kaaretuvastusseadmetest ja lülitusvoole piiravatest seadmetest
  • omab ülevaadet kaitseseadmete selektiivsuse põhimõtetest ja back-up kaitsest ning teab selle jaoks abivahendeid
  • omab ülevaadet standardite EVS-HD 60364-4-41 Kaitse elektrilöögi eest ja EVS-HD 60364-4-43 Liigvoolukaitse nõuetest ja sinna juurde, kuidas praktikas kaitseseadmeid valida

Sihtrühm

Elektriinsenerid: projekteerijad, elektritööde juhid, käidukorraldajad


Teemad

Jaak Kümnik käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • liigvoolu kaitseseadmed (moodulkaitselülititest kuni õhkkaitselülititeni)
  • sulavkaitsmed
  • muud kaitseseadmed (rikkevoolukaitselülitid, kaaretuvastusseadmed, lülitusvoole piiravad seadmetest)
  • kaitseseadmete selektiivsus ja back-up kaitse
  • standard EVS-HD 60364-4-41 Madalpingelised Elektripaigaldised Osa 4-41 Kaitseviisid Kaitse elektrilöögi eest
  • standard EVS-HD 60364-4-43 Madalpingelised elektripaigaldised Osa 4-43 Kaitseviisid Liigvoolukaitse

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(8 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Jaak Kümnik 2021

Jaak Kümnik, elektriinsener, AS Elrato auditiosakonna juhataja ning kvaliteedijuht 

Jaak Kümnik omab eriala eksperdi kogemust aastast 1984. Tema pädevusse kuulub sh elektripaigaldiste inspekteerimine ning elektrialaisikute koolitamine.
Jaak Kümnik omab Diplomeeritud elektriinsener, tase 7, kutset.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused. Test.


Maksumus

229 € + km (279,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!  

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.